Britannia dizisi ikinci sezon onayını aldı

Britannia dizisi ikinci sezon onayını aldı
Sky ve Amazon'un ilk ortak prodüksiyonu Britannia, ikinci sezon onayını aldı. Dünya prömiyeri MIPCOM 2017'de yapılan dizi, ilk sezonunun tüm bölümleriyle 18 Ocak'ta ekrana gelmişti.

Ödüllü senarist Jez Butterworth'ün yazdığı yeni dizinin başrollerinde Kelly Reilly (True Detective), David Morrissey (The Walking Dead), Zoë Wanamaker (My Family), Nikolaj Lie Kaas (The Killing) ve Eleanor Worthington-Cox (The Enfield Haunting) gibi isimler yer alıyor.

Sezonu dokuz bölüm süren dizi, M.S. 43'te Druidler ve savaşçı kraliçeler tarafından yönetilen Britannia isimli bir ülkede geçiyor. Gün geçtikçe gücünü artıran Canti'nin kralının kızı olan Kerra (Reilly) ve rakibi Kraliçe Antedia (Wanamaker), Romalılar ülkeyi işgal etmeye kalkınca aralarındaki anlaşmazlığı bir kenara bırakırlar.

Romalıların işgalini önceden gören Druid Divis'in (Kaas) Romalıları durdurabilmek için 12 yaşındaki Canti'li kız Cait (Worthington-Cox) ile iş birliği yapması gerekir. Roma ordusunu yöneten General Aulus Plautius (Morrissey) ise Sezar'ın yapamadığını yapıp ülkeyi Romalıların toprakları arasına katmak istemektedir. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER