Britannia dizisinin dünya prömiyeri MIPCOM 2017'de yapılacak

Britannia dizisinin dünya prömiyeri MIPCOM 2017'de yapılacak
Sky ve Amazon'un ilk ortak prodüksiyonu Britannia, dünya prömiyerini MIPCOM 2017'de yapacak.

Dünyanın önde gelen içerik fuarı MIPCOM, bu yıl 16-19 Ekim tarihleri arasında Cannes, Fransa'da düzenleniyor. Britannia'nın gösterimi ise 16 Ekim'de Palais des Festivals'de düzenlenecek.

Ödüllü senarist Jez Butterworth'ün yazdığı yeni dizinin başrollerinde Kelly Reilly (True Detective), David Morrissey (The Walking Dead), Zoë Wanamaker (My Family), Nikolaj Lie Kaas (The Killing) ve Eleanor Worthington-Cox (The Enfield Haunting) gibi isimler yer alıyor. Britannia'nın kadrosu ve yaratıcıları da diziyi tanıtmak için Cannes'da olacaklar.

Sezonu dokuz bölüm sürecek olan dizi, M.S. 43'te Druidler ve savaşçı kraliçeler tarafından yönetilen Britannia isimli bir ülkede geçiyor. Gün geçtikçe gücünü artıran Cantii'nin kralının kızı olan Kerra (Reilly) ve rakibi Kraliçe Antedia (Wanamaker), Romalılar ülkeyi işgal etmeye kalkınca aralarındaki anlaşmazlığı bir kenara bırakırlar.

Romalıların işgalini önceden gören Druid Divis'in (Kaas) Romalıları durdurabilmek için 12 yaşındaki Canti'li kız Cait (Worthington-Cox) ile iş birliği yapması gerekir. Roma ordusunu yöneten General Aulus Plautius (Morrissey) ise Sezar'ın yapamadığını yapıp ülkeyi Romalıların toprakları arasına katmak istemektedir.

Sezonu Prag ve Galler'de çekilen Britannia, İngiltere, İrlanda, İtalya, Almanya ve Avusturya'da Sky Atlantic kanalında; Amerika'da ise online platform Amazon'da 2018 içinde yayınlanacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER