The Good Doctor dizisi ikinci sezon onayını aldı

The Good Doctor dizisi ikinci sezon onayını aldı
ABC kanalı, yeni dizilerinden The Good Doctor'a ikinci sezon onayı verdiğini duyurdu.

Başarılı bir yayın hayatı geçiren tıp draması, daha önce kanaldan tam sezon onayı almış ve ilk sezonunun bölüm sayısını 18'e çıkartmıştı. Sezonun reyting ortalaması en iyi yeni dizisi olan The Good Doctor, Grey's Anatomy'nin ardından kanalın en çok izlenen ikinci dizisi konumunda.

The Good Doctor, Dr. Shaun Murphy isimli Savant sendromu bulunan genç bir doktor üzerine kurulu. Shaun prestijli bir hastanenin pediatri bölümünde çalışmaya başlıyor. Ama soru şu ki, insanlarla bağ kurma problemi olan birisi onların hayatını kurtarabilir mi? Sorunlu bir çocukluğu atlatıp doktor olan Shaun, San Jose St. Bonaventure Hospital'da çalışmaya başlayınca iyi arkadaşı ve işe alınması konusunda destekçisi olan Dr. Ira Glassman ile de yan yana gelmiş oluyor.

Freddie Highmore'un başrolünde olduğu dizinin kadrosunda Antonia Thomas, Nicholas Gonzalez, Chuku Modu, Beau Garrett, Hill Harper, Richard Schiff ve Tamlyn Tomita da yer alıyor. Aynı isimli Kore dizisinden uyarlama olan dizide House'un yaratıcısı David Shore senarist; Daniel Dae Kim, Sebastian Lee, David Kim ve Erin Gunn yapımcı olarak yer alıyor. The Good Doctor, devam eden ilk sezonuyla Highmore'a Altın Küre adaylığı kazandırdı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER