Türkiye Sineması'nın Cannes Film Festivali'yle buluşmaları devam ediyor!

Türkiye Sineması'nın Cannes Film Festivali'yle buluşmaları devam ediyor!
Dünyanın önemli film festivallerinden Cannes Film Festivali her yıl Mayıs ayında gerçekleşmektedir. Festivalin yan bölümlerinden biri olan “Yönetmenlerin 15 Günü” program yetkilisi Arnaud Gourmelen, Se-Yap Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği’nin yürütmekte olduğu “Festivaller İstanbul’da” projesi kapsamında 3-6 Mart tarihleri arasında İstanbul’da olacaktır.  
 
“Festivaller İstanbul’da” projesi 2014 yılından bu yana, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenmektedir. Projenin bu aşaması Fransız Kültür Merkezi ve Atlas Post Prodüksiyon’un katkılarıyla gerçekleştirilecektir. Projenin amacı Türkiye Sineması'nın uluslararası film festivalleri ve film marketlerindeki görünürlüğünün arttırılmasıdır.   
 
Cannes Film Festivali “Yönetmenlerin 15 Günü” bölümü program yetkilisi Arnaud Gourmelen’in İstanbul’da bulunacağı sırada gerçekleştirilmesi planlanan sektör buluşma toplantıları, filmlerini sunan yapımcı, yönetmen ve sektör temsilcilerinin bir araya gelmesine olanak verecektir.
 
“Festivaller İstanbul'da” projesinin, bahar aylarında Venedik Film Festivali yetkililerinin katılımıyla devam etmesi planlanmaktadır.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER