Ayla filminin de yapımcısı olan Digital Sanatlar'dan sekiz yeni film geliyor!

Ayla filminin de yapımcısı olan Digital Sanatlar'dan sekiz yeni film geliyor!
Vizyona girdiği günden beri elde ettiği başarılarla yurt içinde ve yurt dışında 6 milyon kişi tarafından izlenen AYLA filmi, Türkiye sinema istatistiklerini yeniden yazdı. Box Office Türkiye verilerine göre, dram türünde tüm zamanların en fazla izlenen filmi ve yine Türkiye sinemasının gelmiş geçmiş en fazla izlenen 6. filmi olarak tarihe geçen AYLA’nın yapım şirketi DİJİTAL SANATLAR YAPIM EVİ tarafından kuruluşunun 20. yılında yeni projeler açıklandı. Bu yıl, çekimleri devam eden MÜSLÜM filmiyle birlikte 8 yeni proje daha çekim sırasına alındı.
 
20 yıl önce reklam filmleri ve video klipleri çekmek üzere kurulan DİJİTAL SANATLAR, bu alandaki tecrübelerini sinemaya da taşıdı. Gerçek hikayelerle buluşmanın, onlara yeniden hayat vermenin geçmişe bir saygı duruşu olduğunu belirten Dijital Sanatlar yetkilileri; “Eş zamanlı olarak 8 farklı filmin çalışmalarını sürdürüyoruz. Bir kısmının senaryoları yazıldı, cast aşamasına geçtik; bir kısmında senaryo yazılıyor, bir yandan mekanlara bakıyoruz, ekipler oluşturuyoruz. Detay vermek için henüz erken ama yeni film projelerimizin isimleri; “Çiçero”, “Türk Gangster”, “Visa’s for Life”, “Mavi’nin Rüyası”, “Camel”,  Turkish Ice Cream”, “Meleklerin Avukatı”, “Piyango Piyango”… Hepsi yaşanmış bir öyküden yola çıkılarak beyazperdeye aktırılacak bu özel projelerle bu yıl ve önümüzdeki yılın ajandasını şimdiden doldurduk” dedi.
 
Hayati Tehlike, Ara, Nefes, Memlekette Demokrasi Var, Sarıkamış Çocukları, AYLA’nın ardından efsane sanatçı MÜSLÜM GÜRSES’in hayatını filme alan şirket; başrollerinde  Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Güven Kıraç gibi önemli isimlerin rol aldığı MÜSLÜM’ü 26 Ekim’de izleyiciyle buluşturacak.
 
“Sinemamızda gerçek hikayeleri yeterince anlatılmıyor”
Dijital Sanatlar Yapım Evi’nden; “Yıllardır sektördeki faaliyetlerimizi  sürdürürken sadece kendimiz büyümedik, yaşadığımız denizi de muhafaza etmeye, büyütmeye özen gösterdik. Dijital Sanatlar bugün, kendi bünyesinde bulunan 8 yönetmeni, onlarca çalışanı, prodüksiyon ve post prodüksiyon alanındaki imkanlarıyla 20. yaşını kutlayan faal ve öncü bir aktör. Reklamlar bizim ilk göz ağrımız. O alandaki faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdüreceğiz, sürdürüyoruz da ama ülkemizde sinema filmleri alanında da yapacağımız çok iş var. Dünyada pek çok örneği varken, bizde yeterince anlatılmayan gerçek, yaşanmış hikayeleri aktarma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” açıklaması yapıldı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER