İlber Ortaylı'dan Mehmed Bir Cihan Fatihi projesine destek geldi: Kenan oynar, oyun mühimdir!

İlber Ortaylı'dan Mehmed Bir Cihan Fatihi projesine destek geldi: Kenan oynar, oyun mühimdir!
CNN Türk'te yayınlanan ve sunuculuğunu Hakan Çelik'in yaptığı Hafta Sonu programının son konuğu tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı oldu. Osmanlı tarihinin konuşulduğu programda Ortaylı, konu Fatih Sultan Mehmed'e gelince, yakında Kanal D ekranında başlayacak 'Mehmed Bir Cihan Fatihi' dizisinin başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu ile ilgili bir yorumda bulundu. 

Kenan İmirzalıoğlu'nun Fatih'in 20'li yaşlarını canlandıracağı bilgisi üzerine oyuncunun bu karakter için yaşlı olduğuna dair bazı yorumlar gelmişti. İlber Ortaylı, yılın merakla beklenen projesinde Fatih Sultan Mehmed'e Kenan İmirzalıoğlu'nun hayat vermesi ile ilgili, "Kenan iyi oynar, o oynar, oyun çok mühimdir" dedi. 

Mart 2018'in ikinci haftasında yayına çıkması beklenen proje O3 Medya tarafından Kanal D için hazırlandı. Tarihi dramayı ekrana Mehmet Ercam Erdem uyarlıyor ve Cevdet Mercan yönetiyor. Kenan İmirzalıoğlu dışında Çetin Tekindor, Gürkan Uygun, Ertan Saban, Büşra Develi, Hazal Filiz Küçükköse ve Funda Eryiğit gibi oyuncuların da rol aldığı seriye konuk oyuncu olarak katılan Taner Birsel de II. Murad'ı canlandıracak.

Gelişmeleri bildireceğiz..BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER