Şevkat Yerimdar dizisinin çekimleri durdu!

Şevkat Yerimdar dizisinin çekimleri durdu!
Limon Film'in Fox Türkiye için hayata geçirdiği komedi dizisi Şevkat Yerimdar'ın teknik ekibi ücretlerini zamanında alamadıkları ve sorunu yapım şirketiyle bir türlü çözemedikleri için perşembe günü seti durdurma kararı aldı. Yaklaşık 12-15 haftalık alacakları biriken ekip yapım şirketiyle süren görüşmeler neticesinde alacaklarının pazartesi gününe kadar ödenmesi talebinde bulundular. 39 haftadır yayında olan başarılı dizinin oyuncu kadrosundan da destek alan ekip; eğer yapım şirketi biriken borçları ödemediği ve ilerleyen bölümler için de makul bir ödeme planı sunmazsa pazartesi çekimlere başlatmayacaklarını beyan ettiler.

Benzer bir sıkıntı aynı yapım firmasının yine Fox Türkiye'ye hazırladığı çok izlenen dizisi Savaşçı'da da yaşanmış ancak sıkıntılar basına yansımamıştı. Savaşçı ekibi de iş durdurma eyleminde bulunmuş ve yapım firmasıyla "ayda en az 3 bölüm" ödenmesi şartıyla anlaşmaya varmışlardı. Ancak Savaşçı'da hâlâ suların durulmadığı da konuşuluyor. Kadrodaki bazı oyuncuların ve menajerlerin hâlâ yapım firmasından ciddi miktarda alacaklı olduğu sektör kulislerinde konuşuluyor. 

Limon Film'in geçtiğimiz yıl Kanal D ortaklığında kurduğu Content Türkiye'nin ilk ürünü olan Kenan İmirzalıoğlu ve Meryem Uzerli'nin rol aldığı sinema filmi Cingöz Recai'den çok büyük zarar ettiği için ödeme zorluğuna düştüğü konuşuluyor. Yapım firması aynı zamanda Blu Tv için Dudullu Postası adında bir absürd komedi çekiyor ve Star TV için iddialı bir uyarlama olan Avlu'yu yayına hazırlıyor.

Sendika ile işbirliği halinde ilerleyen Şevkat Yerimdar ekibine haklı davalarında başarılar diliyoruz. Her iki dizinin de yayıncısı olan Fox Türkiye'nin basına yansıyan bu sıkıntılarla ilgili resmi bir açıklamada bulunmadığı da dikkatlerden kaçmadı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER