Discovery Olimpiyat Oyunları'nin gösterildiği tüm pazarlarda rekor izleyici sayısına ulaştı!

Discovery Olimpiyat Oyunları'nin gösterildiği tüm pazarlarda rekor izleyici sayısına ulaştı!
11 Şubat Pazar günü Erkekler Biatlon Finalinde yarışan Johannes Thingnes Bøe Norveç'in TVNorge kanalında % 90’lık izleyici oranını yakaladı.
Tüm görsel mecralardaki yeni ölçüm sonuçlarına göre Olimpiyat Oyunları, 212 milyon seyirci tarafından tüm ekranlarda izlenmekle birlikte, Norveç, İsveç ve Almanya'da yeni rekor payları da dahil olmak üzere 1 milyar video görüntülenme sayısına ulaştı.

PYEONGCHANG: Muhteşem açılış töreniyle 23. Kış Olimpiyat Oyunları başladığı günden itibaren heyecan verici yarışlarıyla Avrupa çapında tüm ekranlardaki seyirciyi etkilemeyi başardı. 

Discovery, açılış töreniyle büyük ses getiren Olimpiyatların Avrupa’daki ev sahibi olarak hem kendi platformlarında hem de ortak yayıncılarının lineer TV kanallarında ve dijital platformlarında yayınlanan tüm görsel materyallerin izlenme sonuçlarını açıkladı. 

PyeongChang 2018 ilk hafta sonunda:

Avrupa çapında 373 milyon saatlik video izlendi.

Ücretli ve ücretsiz yayın yapan platformlardaki ortalama izleyici sayısı 186 milyon olmakla birlikte buna ek olarak dijital ve sosyal medya platformlarında 26 milyon kullanıcı sayısı ile Olimpiyat Oyunları tüm ekranlarda toplam 212 milyon kişi tarafından izlendi.

Yenilikçi ve seçkin içeriğe sahip olması ile birlikte dünyanın en iyi Kış Olimpiyatçılarına uzman bir şekilde ulaşması sayesinde, Discovery'nin sosyal medya platformlarını takip eden izleyiciler toplam 1.1 milyonluk etkileşim ile (beğeni, paylaşım ve yorum) Olimpiyatlara olan beğenilerini açıkça gösterdiler.Cuma günü gerçekleştirilen açılış töreninin Avrupa'daki yayınında, ücretli ve ücretsiz yayın yapan kanallar ile birlikte, çevrimiçi ve sosyal platformlar da dahil olmak üzere yaklaşık 88 milyonluk bir izlenme elde edildi.

Discovery Networks International Başkanı ve CEO'su Jean-Briac Perrette, şunları söyledi: “Discovery baştan beri Olimpiyat Oyunları’nı Avrupa'da her zamankinden daha fazla ekrana ve seyirciye ulaştırmak için iddialı bir vizyon oluşturdu. Bu yeni yaklaşım ile izleyici etkileşiminin daha doğru bir resmini ortaya koymamız için yeni bir yol oluşturduk ve bu yol sayesinde tüm görsel mecralardaki ölçümlemeyi halka duyurarak büyük bir heyecan yaşadık.

PyeongChang 2018'in ilk hafta sonu inanılmaz derecede heyecan vericiydi. Avrupa çapındaki tüm Olimpiyat izleyicileri, muhteşem açılış töreninin merak uyandıran ilk iki gününün her anında ekranları başındaydı.  Madalya tablosu doldurulmaya başlandığında, hizmet verdiğimiz platformlarımız ile birlikte ortak yayıncılarımızın da etkileşim rakamlarını hesapladık. Erken sonuçlar bizi cesaretlendirmekle birlikte tüm bu görsel mecralardaki tüketim ve etkileşim sonuçları bizler için yeni ve daha kapsamlı bir değer oluşturuyor.” dedi.

Discovery'nin Yayın Kanallarında Rekor Hafta sonu

Discovery'nin İsveç'teki kanalı “Kanal 5”, Cumartesi günü %73’lik bir rakam ile en yüksek izleyici oranına ulaştı ve kadınlar skiathlonda Charlotte Kalla PyeongChang 2018'in ilk madalyasını elde etti.

Norveç madalya yarışında gösterdiği etkileyici başlangıç sayesinde, yarışmanın ilk günlerinde dokuz Olimpiyat Madalyası elde etti. Eurosport ve Discovery'nin Olimpik içeriği 11 Şubat Pazar günü 3 Milyon Norveçli tarafından izlendi ve Discovery'nin TVNorge kanalı, Erkekler 10 km Sprint Biatlon Finalinde %90’lık izlenme ile en yüksek izleyici oranını elde etti.

Almanya'da, Andreas Wellinger'ın 10 Şubat Cumartesi günü Erkekler Kayakla Atlama Finali'ni kazandığı mükemmel görüntü, Discovery Almanya'nın her zamankinden daha yüksek izleyici oranına ulaşmasına katkı sağladı. Oyunların ilk birkaç gününde, dijital ve sosyal medya platformlarında yaklaşık 2 Milyon kullanıcıya ulaşıldı.

Discovery'nin orijinal ve ilk dijital içeriği Oyunlarla etkileşimde bulunmak için daha fazla imkan yaratıyor

Bode Miller gibi kış sporlarının dünyaca tanınan yıldızlarını ağırlayan ve birinci sınıf bir arttırılmış gerçeklik stüdyosu olan Eurosport Cube; lineer, ücretli kanallarında hayranlarını cezbetmek ve Discovery'nin dijital ve sosyal medya platformlarında bugüne kadar 1,1 milyondan fazla etkileşim (beğeni, paylaşım ve yorum) sağlamak için yenilikçi bir yaklaşım sunuyor.Tonga bayrak taşıyıcısı olan Pita Taufatofua’nın açılış töreninde stadyuma girdikten sonra gerçekleştirdiği, @Eurosport_UK üzerinden paylaşılan ve kısa sürede yarım milyon kişi tarafından izlenen olağanüstü görüntüsü sayesinde Eurosport UK ile yeni bir anlaşmanın yolu açıldı.  

Ayrıca Pita Taufatofua Tekvando-savaşçısından kuzey disiplini kayakçısına dönüşünü anlatan PyeongChang'dan özel bir video günlüğü hazırlayarak hayranlarıyla paylaşacak. O, Olimpik hayalini yaşarken hayranları da her gün video güncellemelerini "Penguen Pita"dan izleyebilecek.

**Eurosport, Avrupa’daki Olimpiyatların Ev Sahibidir. Fransa 2018-2020 hariç. Rusya hariç. Eurosport, 2018 ve 2020 yılları için İngiltere'de Resmi Yayıncılık Yapıyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER