Pyeongchang 2018 Kış Olimpiyatları TRT World'de ekrana gelecek!

Pyeongchang 2018 Kış Olimpiyatları TRT World'de ekrana gelecek!
İngilizce yayın akışı, zengin haber ve belgesel içeriği ile dünya haberciliğine yeni bir bakış açısı getirmeyi amaçlayan TRT World, iddialı spor programı ‘Beyond The Game’ ile Kış Olimpiyatlarını spor severler ile buluşturacak.

Güney Kore'nin Pyeongchang kentinde 9 -25 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenecek 2018 Kış Olimpiyatları, resmî adıyla XXIII Olympic Winter Games, 1 hafta boyunca Güney Kore'de bulunacak olan TRT World ekibinin özel haber ve röportajlarıyla TRT World ekranlarında olacak.

9 Şubat Cuma günü ‘Kış Olimpiyatları Açılış Seremonisini’ ekrana getirecek olan TRT World, ülkemizi olimpiyatlarda temsil edecek olan Türk milli sporcularımızdan Özlem Çakıroğlu ve Alper Uçar ile de yapacağı röportajlara yer verecek. Yanı sıra TRT World’ün spor programı ‘Beyond The Game’ özel bölümü 9 Şubat Cuma günü saat 19:30’da ekrana gelecek.

TRT World ekibi Birleşmiş Milletler’in, Güney Kore ve Kuzey Kore sınırında tampon bölge olan Kore Tarafsız Bölgesi’ne(DMZ) özel olarak düzenlediği tura katılacak. Bu özel tur ile ilgili haberler, 9 Şubat’ta yayınlanacak olan Beyond the Game kış olimpiyatları özel yayınında yer alacak.

Kuzey Kore'den Tarihi Hamle! Güney Kore'ye Gidiyor...

Olimpiyatların açılış töreninde iki ülkenin heyeti tek bayrak altında yürüyecek. Olimpiyatların yapılacağı alanın 100 km yakınında oluşturulan Birleşmiş Milletler Güvenli Bölgesi’nde gerçekleştirilecek törene katılacak olan TRT World Ekibi, 1950'lerin Kore Savaşı'ndan sonra hiçbir zaman barış sağlayamayan bu iki komşunun buluşmasını yakından izleyecek. Bu tören ve daha fazlası, 9 Şubat Cuma günü Türkiye saati ile 19.30’da TRT World ekranlarında.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER