Türk Olimpik sporcuların da katılacağı Pyeongchang 2018 Olimpiyat Kış Oyunları Eurosport'ta başlıyor

Türk Olimpik sporcuların da katılacağı Pyeongchang 2018 Olimpiyat Kış Oyunları Eurosport'ta başlıyor

TÜRK OLİMPİK SPORCULARIN DA KATILACAĞI

PYEONGCHANG 2018 OLİMPİYAT KIŞ OYUNLARI EUROSPORT’TA BAŞLIYOR

·         Eurosport'un yayınlayacağı PyeongChang 2018 Olimpiyat Kış Oyunları, 8 Şubat Perşembe günü tüm ekranlarda canlı ve isteğe bağlı olarak başlayacak

·         Güney Kore’deki Oyunlarda 8 Türk atlet 4 branşta yarışacak

6 Şubat 2018, İstanbul- Sporseverlerin tüm dünyada heyecanla beklediği PyeongChang 2018 Olimpiyat Kış Oyunları 9-25 Şubat tarihleri arasında Avrupa’da Olimpiyat Oyunları’nın yeni ev sahibi Eurosport’ta yayınlanacak. 

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Güney Kore'de düzenlenecek olan Kış Olimpiyat Oyunları’na Türkiye’den 8 atletin katılacağını duyurdu. 5 erkek 3 kadından oluşacak takım Türkiye’yi 15 branşın 4’ünde temsil edecek. 

Olimpiyat Oyunları’na katılacak Türk sporcular ise şöyle;

·         Serdar Deniz ve Özlem Çarıkçıoğlu - Alp disiplini

·         Hamza DursunÖmer Ayçiçek ve Ayşenur Duman- Kayaklı koşu

·         Fatih Arda İpcioğlu- Kayakla atlama

·         Alper Uçar ve Alisa Agafonova- Artistik buz pateni buz dansı

Milli kayakçı Fatih Arda İpçioğlu, Olimpiyat Kış Oyunları'nda kayakla atlama yarışına katılan ilk Türk sporcusu olacak.

Hamza Dursun da geçtiğimiz ay Uluslararası Kayak Federasyonu sıralamasında ilk 300 sporcu arasına girmeyi başaran diğer bir başarılı milli sporcumuz olarak öne çıkıyor.

Olimpiyat Oyunları’nın yeni ev sahibi Eurosport, Avrupa’da ilk defa Olimpiyat Oyunları’nı Eurosport dijital platformları –Eurosport uygulaması ve www.eurosport.com/olympics– üzerinden tamamen dijital olarak da yayınlayacak. Bu dijital platformlar, izleyicilerin istedikleri branşı, istedikleri atleti, an be an çevrimiçi olarak, mobil ya da tablet cihazları ya da internete bağlı televizyonları aracılığı ile takip edebilecekleri tek mecra olacak.

Yeni Kış Olimpiyatları ayrıca alp disiplini, buz pateni, buz hokeyi ve kayakla atlama gibi çeşitli karşılaşmalardan eşsiz bir seçkiyi bambaşka bir izleyici deneyimi için sunan Eurosport VR (iOS ve Android) isimli sanal gerçeklik uygulaması üzerinden de canlı takip edilebilecek.

** Eurosport Avrupa’daki Olimpiyat Oyunları’nın sahibi. Fransa 2018-2020 hariç. Rusya hariç. Eurosport, İngiltere'de 2018 ve 2020'de Resmi Yayıncı olacaktır.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER