Payitaht Abdülhamid ekibi, Abdülhamid Han'ın torunlarıyla buluştu!

Payitaht Abdülhamid ekibi, Abdülhamid Han'ın torunlarıyla buluştu!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A. Ş tarafından; Sultan II. Abdülhamid Hân’ın vefatının 100. Yıl dönümü anısına düzenlenen etkinlikler için yurt dışından gelen Osmanlı Hanedan üyeleri, İstanbul Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Valisi Vasip Şahin’in yanı sıra beğenerek ve sıkı takip ettikleri TRT1’in sevilen dönem dizisi Payitaht Abdülhamid ekibi akşam yemeğinde dün Çırağan Sarayı’nda bir araya geldi.
 
Hanedan üyeleri, dizinin oyuncularından Bülent İnal, Bahadır Yenişehirlioğlu, Duygu Gürcan, Gözde Kaya, dizinin Yapım Şirketi ES Film ortağı Yusuf Esenkal, dizinin Tarih Konsept Danışmanı Selman Kayabaşı ve Tarih Danışmanı Abdülhamid Han’ın torunlarından Orhan Osmanoğlu’nun aralarında bulunduğu Çırağan'da düzenlenen akşam yemeğinde, bir araya gelerek dizi ekibine beğenilerini sundular. 


 
Başta Harun Osmanoğlu ve Abdülhamid’in torunlarından oluşan hanedan üyeleri bulundukları ülkelerden sıkı takip ettikleri dedeleri Abdülhamid Han’ı en iyi anlatan dizi yapımlarından biri olarak gördükleri Payitaht Abdülhamid dizisinin yapımcı ve oyuncularını yakından tanıma ve sohbet etme imkânı buldular.
 
Abdülhamid Han’ın Fransa, İngiltere, Almanya, Lübnan, Suudi Arabistan, Avusturya ve hatta Meksika gibi ülkelerden gelen ve Türkiye’de yaşayan torunlarının katılımıyla yaklaşık 52 hanedan üyesi; Abdülhamid Han’ın vefatının 100. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek etkinliklere katılacak. Etkinlikler, son olarak 10 Şubat 2017 Cumartesi günü Sultanahmet Camii'nde kılınacak Sabah namazının ardından Sultanmahmet Camii'nden Sultan II. Abdülhamid Han’ın Kabrine yürüyüş yapılacak. Sultan II. Abdülhamid Han’ın Kabri başında Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Dua okunarak son bulacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER