American Gods dizisinin yeni yürütücüleri belli oldu

American Gods dizisinin yeni yürütücüleri belli oldu
Neil Gaiman'ın aynı isimli romanından uyarlanarak ekrana getirilen Starz dizisi American Gods'ın ikinci sezonunun yürütücü yapımcısı belli oldu.

Bryan Fuller ve Michael Green başta bütçe anlaşmazlığı olmak üzere çeşitli sebeplerden projeden ayrılmışlardı ve yerlerine Fuller ile Hannibal ve Star Trek: Discovery'de çalışan Jesse Alexander geldi. The Hollywood Reporter'ın haberine göre öncesinde birkaç isim dizinin başına geçmeyi reddetti.

Alexander'ın dizinin başına geçmesinin projede bazı değişikliklere sebep olması da bekleniyor. Habere göre Gaiman, Fuller ile Green'in ikinci sezonda kitabın dışına çıkmasından rahatsızdı ve Alexander ile onun istediğine daha yakın bir sezon çıkacak. Fuller ile Green'in yazdığı ilk altı bölüm senaryosu kullanılmayıp Alexander ile yeniden başlanabilir. Dolayısıyla bütçeyi aşmamak için 10 bölümlük ikinci sezon sekiz bölüme indirilebilir ve Ocak 2019'da prömiyer planı ertelebilir.

Fuller ile Green'in vizyonuyla ekrana gelen ilk sezonda 30 milyon dolar bütçe fazlası harcama yapılmış, bu dırum yapımcı şirket Fremantle'da huzursuzluk yaratmıştı. Fuller'in bölüm başı 9 milyon dolarlık ikinci sezon bütçesine karşılık fazlasını talep etmesi de ayrılık kararlarında etkili oldu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER