Pera Film’in konuğu kediler: Miyav! Dilini Kedi Mi Yuttu? film programı 4 Şubat'a kadar devam ediyor!

Pera Film’in konuğu kediler: Miyav! Dilini Kedi Mi Yuttu? film programı 4 Şubat'a kadar devam ediyor!
Pera Müzesi’nin yeni yıl için düzenlediği ilk film programı, bilinen en merak uyandırıcı ve gizemli varlıklardan biri olan kedilere odaklanıyor. Pera Film’in “Miyav! Dilini Kedi Mi Yuttu?” programı son dönemde beyazperdede yer alan kedi hikâyelerine ışık tutarken, dünyanın dört bir yanında çeşitli şehir efsanelerine konu edilen bu şaşırtıcı hayvanlara bir selam niteliği taşıyor.

Pera Film’in, 04 Şubat 2018 tarihine kadar devam edecek “Miyav! Dilini Kedi Mi Yuttu?” film programı, Fransa’dan Türkiye’ye, Japonya’dan Amerika’ya anlatılan kedi hikâyelerine odaklanıyor. Program kapsamında, Gelecek (Miranda July, 2011), Kedi Kiralama Servisi (Naoko Ogigami, 2012), Kedi (Ceyda Torun, 2010), Kedilere Alerjisi Var (Michael Reich, 2016), Samuray Kedi (Takeshi Watanabe, Yoshitaka Yamaguchi, 2014), Kedi Ninja (Takeshi Watanabe, 2017) filmleri gösteriliyor.

Gelecek (The Future, 2011) yaşamlarına yeni bir bakış açısı kazandırmaya çalışan bir çiftin, ölmeye yakın, hasta bir kediyi eve almaya karar vermeleriyle başlıyor. Miranda July’ın yönetmenliğini yaptığı film, üstlendikleri sorumluluktan ve özgürlüklerini kaybetmekten korkup işlerinden istifa eden çifte mizahi bir bakış sunuyor. Naoko Ogigami’nin filmi Kedi Kiralama Servisi (Rent-a-Cat, 2012), kendini yalnız hissedenlere kedi kiralayan bir kadını konu ediniyor.

Başrollerinde İstanbul sokaklarının sevimli sakinlerinin yer aldığı Kedi (2010) belgeseli, vahşi ve evcil bir hayat arasındaki çizgide sahip tanımadan yaşayan dostlarımızın günlük hayatına bir bakış atıyor. Hollywoodlu bir köpek tımarcısının hayallerinin kadınıyla tanışmasını konu alan Kedilere Alerjisi Var (She's Allergic to Cats, 2016), Michael Reich yönetmenliğinde, büyük umutları ve en derin korkuları görünür kılıyor. Yönetmen koltuğunda Takeshi Watanabe ve Yoshitaka Yamaguchi’nin oturduğu Samuray Kedi(Samurai Cat, 2014) Japonya’nın en sevilen iki kültür ikonunu, samurayları ve kedileri bir araya getiriyor. Yönetmenliğini yine Takeshi Watanabe’nin üstlendiği Kedi Ninja (Neko Ninja, 2017) ise hırsızlık yapan genç bir ninjanın olaya şahit olan bir kedi ile ilişkisini yansıtıyor.

Pera Film’in “Miyav! Dilini Kedi Mi Yuttu?” programı, 04 Şubat 2018 tarihine kadar izlenebilir.

Her gösterim indirimli müze giriş bileti (10 TL) ile izlenebilir. Yerler sınırlıdır ve numaralı değildir. Rezervasyon alınmamaktadır. Biletler biletix’ten (www.biletix.com) temin edilebilir.

Pera Müzesi Dostları'na ücretsizdir.

#perafilm #Miyav! #Meow!

Ek: Film Detayları

Gösterim Programı

24 Ocak | Çarşamba
19:00 Kedi Kiralama Servisi (110’) Rent-a-Cat

31 Ocak | Çarşamba
19:00 Kedilere Alerjisi Var (82’) 
She's Allergic to Cats

2 Şubat | Cuma
19:00 Gelecek (91’) The Future

3 Şubat | Cumartesi
14:00 Kedilere Alerjisi Var (82’) 
She's Allergic to Cats
16:00 Samuray Kedi (100’) Samurai Cat

4 Şubat | Pazar
14:00 Kedi Ninja (95’) Neko Ninja
16:00 Kedi (79’)BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER