Sami Berat Marçalı’nın Oyun Yazmak ve Yönetmek başlıklı atölyesinin kayıtları başladı!

Sami Berat Marçalı’nın Oyun Yazmak ve Yönetmek başlıklı atölyesinin kayıtları başladı!
Başarılı oyun yazarı ve yönetmen Sami Berat Marçalı’nın TOY İstanbul’da gerçekleştireceği “Oyun Yazmak ve Yönetmek” başlıklı atölyenin kayıtları başladı. İlk dersi 5 Şubat’ta gerçekleşecek olan atölyede Marçalı; bir oyuna nasıl yaklaşılması gerektiğiyle ilgili güçlü deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.
 
“Oyun Yazmak ve Yönetmek” atölyesinde katılımcılar, “Bir oyun nasıl yazılır, nasıl yönetilir, kendi yazdığımız oyunu yönetmeyi nasıl beceririz?” sorularına yanıtları, başarılı oyun yazarı ve yönetmen Sami Berat Marçalı ile birlikte arayacak, aynı zamanda bir sahne yazıp yönetecekler. Bir teatral arayış niteliği taşıyan atölyede Marçalı; 2010’dan bu yana yapımcı, yönetmen, yazar, oyuncu koçu ve tasarımcı olarak görev aldığı 30’un üstünde projeden öğrendiklerini aktaracak.
 
“Yuva I Home”, “Tac’ın Nöbetçileri”, “İstila!”,  “Kabileler” gibi çok sayıda oyuna imza atan Sami Berat Marçalı’nın düzenlediği “Oyun Yazmak ve Yönetmek” başlıklı atölye 5 Şubat 2018, Pazartesi akşamı başlayacak. TOY İstanbul’un ev sahipliği yaptığı atölye; 8 hafta boyunca her Pazartesi akşamı 19.00 – 22.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Kontenjanın sınırlı olduğu atölyeye katılmak için, toyistanbul.com/workshops adresinden ön kayıt formunun doldurulması gerekmekte.

SAMİ BERAT MARÇALI HAKKINDA
Sami Berat Marçalı 14 Nisan 1987 Mersin doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun oldu. 2010 yılından bu yana çeşitli tiyatrolarda oyun yazarı, yönetmen ve prodüktör olarak çalıştı ve çalışmalarıyla ödüller ve iyi eleştiriler aldı. B Planı adıyla kendi tiyatrosunu kuran Sami Berat Marçalı’nın yazdığı ilk oyun olan “Küçük”, Uluslararası Interplay Genç Yazarlar Festivali’ne kabul edildi. Yazdığı son oyun “Yuva I Home”, New York LaGuardia Performing Arts Center’da sahnelendi. Yönettiği iki oyun; Nina Raine’den “Kabileler” ve Jonas Hassen Khemiri’den “İstila!”, halen İstanbul’da oynamaya devam etmektedir.   BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER