Kültür-sanat programı Compass, ikinci bölümünde İngiliz kimliğini araştırıyor!

Kültür-sanat programı Compass, ikinci bölümünde İngiliz kimliğini araştırıyor!
  • Yaratıcı, güncel konuları, sanatsal tasarımı ve unutulan hikayeleri araştıran Compass, izleyicilerini günümüzün kültürel tartışmalarının merkezine götürüyor,
  • Statükoya meydan okuyan, adaletsizlikleri vurgulayan, yaratıcılığını değişikliğe ilham vermek için kullanan sanatçılar, filozoflar, mimarlar ve müzisyenler ile keşif gezisine çıkan deneyimli gazeteci Dr. Myriam Francois, Compass’ın yeni bölümünde BREXIT sonrası Britanyalı kimliğini araştırıyor,
  • Compass’ın 2. bölümü “Bir Kimliğin Kurgulanması”, 20 Ocak Cumartesi günü Türkiye saati ile 22:30’da ekrana geliyor.
“Bir Kimliğin Kurgulanması” konulu yeni bölümde, izleyici günümüzün kültürel tartışmalarının kalbine doğru yolculuğa çıkarken, Britanya için yeni bir kimlik kurgulayan sanatçılar ve bu kültürden etkilenenler ekrana geliyor.

Tecrübeli gazeteci Myriam, BREXIT sonrası “Britanyalı olmanın” ne demek olduğunu anlamaya çalışan İngiltere merkezli sanatçılarla “Modern İngiliz kimliği nedir?”, “Britanyalı olmanın geleceği için olumlu bir vizyon oluşturmak için nasıl çalışıyorlar?”, “21. YY İngiliz kimliği nedir ve sanatçılar bunu şekillendirmeye nasıl yardımcı oluyor?” gibi soruların cevaplarını arıyor.

Compass programının yapımcısı Sarah Head; “Program, TRT World izleyicilerine önemli kültürel konularda sanatçıların, hayal gücü kuvvetli kişilerin ve filozofların gözünden eşsiz ve taze bir görünüm kazandıracak” dedi. Programın sunucusu Myriam Francois ise, Compass’ın günümüzün kültürel tartışmalarını dünyayı özgün fikirleriyle değiştirmek isteyenlerle etkileşim kurarak izleyicilere sunduğunu söyledi.

TRT World’ün kültür sanat programı Compass, deneyimli gazeteci Myriam Francois’ın sunumu ile 20 Ocak Cumartesi günü saat 22:30'da TRT World ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER