Ezel Akay, TOY İstanbul’da atölye gerçekleştiriyor: Hikâye Anlatıcısı Olarak Sinemacılar

Ezel Akay, TOY İstanbul’da atölye gerçekleştiriyor: Hikâye Anlatıcısı Olarak Sinemacılar
“Neredesin Firuze” ve “Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?” gibi çok sevilen filmlerin usta yönetmeni, “Film anlatıcısı” Ezel Akay’ın TOY İstanbul’da gerçekleştireceği “Hikâye Anlatıcısı Olarak Sinemacılar” başlıklı atölye, 14 Ocak Pazar günü gerçekleşecek. Senarist, yönetmen ve oyuncuların, bir anlatıcı olarak mercek altına alınacağı atölyede Akay, sinema “zanaatı”nın bazı “numaraları”nı da katılımcılarla paylaşacak.
 
“Hikâye Anlatıcısı Olarak Sinemacılar” atölyesi; bir anlatıcının hikayesini anlatmak için kullandığı dilin yeniden şekillenmesine, anlatı için yeniden kurgulanan bu dilin gündelik ilişkilerdeki dilden farklı bir hale gelişine odaklanacak. Yönetmen ve yapımcı Ezel Akay aynı zamanda katılımcılara, sinema ve reklam filmleri için iki farklı formatta sinematografik ürünün nasıl geliştirildiğine ve seyirciye nasıl sunulduğuna dair bir analiz de yapacak. Analiz, fikirden senaryoya, yönetmenin hazırlığından yapım çözümlerine, çekimden kurguya ve final ürüne uzanacak. Ders sonunda dileyen katılımcılara, takip edilecek şekilde ödevler de verilecek.
 
Ezel Akay’ın TOY İstanbul’da düzenlediği “Hikâye Anlatıcısı Olarak Sinemacılar” başlıklı atölye 14 Ocak 2018, Pazar günü 13.00 – 16.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Atölyeye katılmak için, toyistanbul.com/workshops adresinden ön kayıt formunun doldurulması gerekmekte.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER