Derek Jacobi, Good Omens'in kadrosuna dahil oldu

Derek Jacobi, Good Omens'in kadrosuna dahil oldu
Ülkemizde Kıyamet Gösterisi ismiyle raflarda yerini alan, Neil Gaiman ve Terry Pratchett‘ın yazdığı Good Omens kitabının dizi olduğu haberini ocak ayında vermiştik. Diziye son olarak televizyon ve sinema dünyasının emektar oyuncularından Derek Jacobi katıldı.

Başrollerini Michael Sheen'in (Masters of Sex) ve David Tennant'ın (Jessica Jones, Broadchurch) paylaştığı projede Jon Hamm de yer alıyor. Sezonunun altı bölüm sürmesi planlanan dizi Amazon tarafından yayınlanacak ve 2019 yılında yayına girmesi planlanan dizinin ortak yapımcılarından birisi de BBC olacak. Good Omens, birçok fantastik karakterin yer aldığı ve bilindik klişelerden uzaklaşan, kıyamet hikayelerinden bir diğeri olma özelliğini taşıyor.

11 yıl önce Şeytan'ın bir oğlu doğmuştur ancak bebekler karışmıştır; şimdi de kayıptır. Cennet ve Cehennem arasında başlamasına az kalan bir savaş vardır ama dünyadaki temsilcileri insan türünden hoşlandıkları için insanlara yardım etmeye karar verirler. Bir melek olan Aziraphale (Sheen) ve şeytan olan Crowley (Tennant) da dizinin merkezindeki savaşı istemeyen iki karakteri oluşturuyorlar.

Hamm'in Tanrı'nın elçisi Cebrail'i oynayacağı Good Omens'te Tanrı'nın Sesi olarak bilinen Metatron karakteri Jacobi'ye emanet.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER