Sabrina the Teenage Witch Series, The CW'dan Netflix'e transfer oldu

Sabrina the Teenage Witch Series, The CW'dan Netflix'e transfer oldu
Geçtiğimiz eylül ayında The CW kanalının Archie Comics'in çizgi romanlarından Chilling Adventures of Sabrina'yı uyarlamak için harekete geçtiğinin haberini vermiştik. Hatta proje onay aldığı takdirde çizgi roman şirketinin diğer dizisi Riverdale'in uzantısı olması bekleniyordu. Ancak işler değişti.

The CW projeden vazgeçti ve online yayın platformu Netflix onay verdi. Onay, toplamda 20 bölümlük iki sezonu kapsıyor. Başlangıçta isminin The Chilling Adventures of Sabrina olması beklenen yeni dizinin ismi değiştirilecek. Riverdale'i de ekrana getiren yapım ekibi aynı kalacak, Warner Bros. TV yapımcı olarak dahil olmaya devam edecek.

Yeni dizinin merkezinde Riverdale ile aynı evrenden Sabrina the Teenage Witch karakteri bulunuyor. Ancak yeni anlaşma sonrası iki dizinin aynı evrende geçip geçmeyeceği şu an için belli değil. Dizide Sabrina’nın korku ve büyücülük içeren esrarengiz hikayesi karanlık bir tonda anlatılacak. Yarı insan-yarı cadı olan Sabrina, bir yandan kendi doğasıyla mücadele ederken diğer yandan onu, ailesini ve insanlığı tehdit eden şeytani güçlerle mücadele edecek.

The CW'nun uyarlamadan vazgeçmesindeki nedenin yeniden ekrana döndürmek istediği Charmed dizisine yoğunlaşmak olduğu düşünülüyor. Ayrıca Riverdale dizisinin yayın hakları Netflix'te bulunuyor ve ikinci sezonunun daha çok ilgi çekmesinin nedenlerinden birisi Netflix olarak görülüyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER