Netflix ilk çizgi romanını çıkarmaya hazırlanıyor: The Magic Order

Netflix ilk çizgi romanını çıkarmaya hazırlanıyor: The Magic Order
Dünyanın önde gelen online yayın platformu Netflx'in tarihinde ilk kez satın alma yaparak çizgi roman şirketi Millarworld'ü bünyesine kattığını ağustos ayında duyurmuştuk. Satın almanın ardından Netflix'ten ilk çizgi roman duyurusu geldi.

Şirketin kurucusu Mark Millar ve Fransiz sanatçı Olivier Coipel (House of M, Thor), yeni çizgi roman serisinin başındaki isimler olacak. The Magic Order isimli seri hem basılacak hem de internet üzerinden yayınlanacak. Çizgi romanda dünyayı sihirli güçleriyle koruyan beş aile herkesi tehdit eden bir güçle yüzleşmek zorunda kalacak. The Magic Order'ın bu ilkbaharda yayına girmesi ve altı cilt sürmesi bekleniyor.

Millarworld 2004'te kurulduğundan beri 18 karakter dünyası yarattı. Bunlardan sinemaya uyarlanan Wanted, Kick-Ass ve Kingsman üçlüsünün gişesi neredeyse 1 milyar dolara ulaşmış durumda. Evrendeki diğer ürünler arasında Jupiter’s Legacy, MPH, Chrononauts, Reborn, Huck, Starlight, Superior, Nemesis, War Heroes, Supercrooks ve American Jesus da bulunuyor. Netflix şirketi satın almak için DC Comics'in üst kuruluşu Warner Bros. ve Marvel'ın sahibi Disney ile rekabet etmişti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER