Genius'da Picasso'nun gençliğini oynayacak isim belli oldu

Genius'da Picasso'nun gençliğini oynayacak isim belli oldu
National Georgraphic dizilerinden Genius'ın ikinci sezonuna ünlü ressam Picasso'yla devam edeceği haberini haziran ayında duyurmuştuk. Hatta ardından ressamın olgun halini Antonio Banderas'ın canlandıracağı açıklanmıştı. Kısa süre önce Picasso'nun gençliğini oynayacak isim dahil olmak üzere kadroya yeni katılan kişiler duyuruldu.

Alex Rich (GLOW), ressamın gençliğini oynayacak. Clémence Poésy (Harry Potter), Picasso'nun Fransız ressam ve yazar sevgilisi Francoise Gilot'yu; Sebastian Roché (Young Pope), Francoise'in sert babasını; Robert Sheehan (Misfits), Carlos Casagemas isimli Picasso'nun şair olan en yakın arkadaşını; Poppy Delevingne (Kingsman: The Golden Circle), Picasso'nun bir diğer sevgilisi Marie-Thérèse Walter'ı ve Aisling Franciosi (Game of Thrones) da ressamın pek çok resmini yaptığı Fransız model Fernande Olivier'i oynayacak.

Kültür ve sanat dünyasında çığır açan ve çalışmalarıyla derin izler bırakan ünlü İspanyol sanatçı Pablo Diego Jose Francisco de Paula Juan Nepomuceno Maria de los Remedios Cipriano de la Santisima Trinidad Ruiz y Picasso, 91 yıllık hayatının 80 yılını kariyerine adadı. Tıpkı DEHA'nın ilk sezondaki konuğu Albert Einstein gibi dünyayı farklı şekilde gören ve sıra dışı bir şekilde yorumlayan, sanatsal dışavurumunu sürekli yenileyen ve sınırları zorlayan Picasso, kariyeri boyunca günümüzde dünyanın ünlü müzelerinde sergilenen ve aralarında efsanevi tablolar Guernica ve Les Demoiselles D’Avignon'un da yer aldığı 50.000'den fazla çalışmaya imza attı. Sanatla ilişkisini "Bir fikirle yola çıkıyorum. Sonra o fikir başka bir şeye dönüşüyor." diyerek açıklayan Picasso, hayatının büyük bir kısmını Ernest Hemingway, Coco Chanel, Henri Matisse, Gertrude Stein gibi önemli yazar ve sanatçılarla birlikte Paris'te geçirdi.

National Geographic çekimleri 2017 yılı içerisinde başlayacak olan Genius'ın ikinci sezonu ile 2018 yılında 171 ülkede ve 45 dilde yayınlanacağını açıkladı. Genius (Deha) ikinci sezonuyla Türkiye’de de tüm dünya ile aynı anda National Geographic’te yayınlanacak. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER