Deha, ikinci sezonuna Pablo Picasso ile devam ediyor!

Deha, ikinci sezonuna Pablo Picasso ile devam ediyor!

National Geographic ilk senaryolu yapımı DEHA'nın ikinci sezonunda ekranlara ünlü ressam Pablo Picasso ile döneceğini duyurdu. Dizinin ilk sezonu National Geographic'in en çok izlenen dizisi olmuştu.

Albert Einstein'ın usta oyuncu Geoffrey Rush tarafından canlandırıldığı National Geographic'in ilk senaryolu yapımı DEHA, ikinci sezonuyla yine bir dahinin hayatına ışık tutmaya hazırlanıyor. İlk sezonu ile dünya çapında 45 milyondan fazla insana ulaşmayı başaran ve National Geographic'in en başarılı yeni dizi lansmanı olan DEHA'nın ikinci sezonunda ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso'nun hayatı ve çalışmaları ele alınıyor. Dizinin yapımcılığını ilk sezonunda olduğu gibi yeni sezonda da Brian Grazer ve Ron Howard üstleniyor.

"Bir fikirle yola çıkıyorum. Sonra o başka bir şeye dönüşüyor."

Kültür ve sanat dünyasında çığır açan ve çalışmalarıyla derin izler bırakan ünlü İspanyol sanatçı Pablo Diego Jose Francisco de Paula Juan Nepomuceno Maria de los Remedios Cipriano de la Santisima Trinidad Ruiz y Picasso, 91 yıllık hayatının 80 yılını kariyerine adadı. Tıpkı DEHA'nın ilk sezondaki konuğu Albert Einstein gibi dünyayı farklı şekilde gören ve sıra dışı bir şekilde yorumlayan, sanatsal dışavurumunu sürekli yenileyen ve sınırları zorlayan Picasso, kariyeri boyunca günümüzde dünyanın ünlü müzelerinde sergilenen ve aralarında efsanevi tablolar Guernica ve Les Demoiselles D’Avignon'un da yer aldığı 50.000'den fazla çalışmaya imza attı. Sanatla ilişkisini "Bir fikirle yola çıkıyorum. Sonra o fikir başka bir şeye dönüşüyor." diyerek açıklayan Picasso, hayatının büyük bir kısmını Ernest Hemingway, Coco Chanel, Henri Matisse, Gertrude Stein gibi önemli yazar ve sanatçılarla birlikte Paris'te geçirdi.

National Geographic çekimleri 2017 yılı içerisinde başlayacak olan özel dizi DEHA'nın ikinci sezonu ile 2018 yılında 171 ülkede ve 45 dilde yayınlanacağını açıkladı.

Deha ikinci sezonuyla Türkiye’de de tüm dünya ile aynı anda National Geographic’te yayınlanacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER