Netflix 2018'de 80 orijinal film yayınlamayı planlıyor

Netflix 2018'de 80 orijinal film yayınlamayı planlıyor
Netflix'in içerik bölümünün başındaki isim olan Ted Sarandos, film konusundaki atılımlarına devam eden platformun gelecek yıl 80 orijinal film yayınlamayı planladığını açıkladı.

Orijinal dizilerinde büyük başarı yakalayan Netlix, 2017 içinde şimdiye kadar yayına aldığı veya alacağı 50 civarı filmin duyurusunu yapmıştı. Filmlerin içinde komedi, drama, anima, aksiyon veya belgesel türünde filmler de bulunuyor.

Bunlardan 22 Aralık'ta yayına girecek ve Will Smith'in başrolünde olduğu Bright'ın 90 milyon dolarlık prodüksiyon bedeli bulunuyor. Oscar ödüllü yönetmen Martin Scorsese'nin hazırladığı ve 2019'da yayına girmesi beklenen The Irishman'in ise 100 milyon dolardan fazla bütçesi olduğu belirtiliyor. Sarandos, Bright filminin yayına girmesiyle insanların orijinal film çalışmalarındaki potansiyeli göreceklerini düşündüğünü de açıkladı.

Netflix, üçüncü çeyrek boyunca sekiz orijinal filmi yayına aldı. Bunlar arasında ünlü anime Death Note'ın uyarlaması, Angelina Jolie'nin yönetmeni olduğu First They Killed My Father, romantik komedi Naked ve aneroksiya draması To the Bone da bulunuyor. Geçtiğimiz pazartesi günü üçüncü çeyrek sonuçlarını duyuran platform, içeriğe 7-8 milyar dolar arasında yatırım yapacak. Birkaç ay önce 7 milyar doları hedeflediğini açıklayan Netflix, bu rakamı geçmiş oldu. Ayrıca CFO David Wells, artışın Netflix'in birkaç hafta önce Amerika'daki üyelik üretini artıracağını duyurmasıyla ilgisi olmadığını belirtti.

Disney'in 2019'la birlikte filmlerini kendi online platformunda yayınlama kararı almasıyla ilgili de konuşan Sarandos şunları dedi:

"Biz sadece üyelerimizin başından ayrılamayacağı içerikleri üretmeye odaklandık. Ortaklarımız bizim için üretmeye veya bizle yarışmaya karar versin ya da vermesin, bu onların kendi işleriyle ilgili vermek zorunda oldukları bir karar. Disney büyük bir marka olsa da uluslararası pazarda onlarsız çok iyi iş çıkarıyoruz."

Netflix Amerika dışında Disney filmlerini sadece Hollanda, Kanada ve Avustralya'da yayına sokmuştu. Sarandos Weinstein Company ve Harvey Winstein Skandalı'na da değinerek şirketten herhangi bir içerik almayacklarını ve yaşananların korkunç olduğunu açıkladı. Platformun ilk orijinal filmi Sword of Destiny'yi TWC hazırlamış ve 2016'da yayına girmişti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER