MIPCOM: A+E Networks yeni TV filmi programını duyurdu

MIPCOM: A+E Networks yeni TV filmi programını duyurdu
Televizyon filmi yapımcılığının önde gelen isimlerinden A+E Networks, Cannes'da devam eden içerik fuarı MIPCOM kapsamında yeni televizyon filmi programını duyurdu.Şirketin üst düzey yöneticilerinden Patrick Vien tarafından açıklaması yapılan program, kamera önü veya arkası olmak üzere Hollywood'un önde gelen pek çok ismini bulunduruyor. Bunların arasında yeni TV filmi Cocaine Godmother'ı tanıtmak için Cannes'a gelen Oscar ve Tony ödüllü Catherine Zeta Jones da yer almakta.

Şirketin yakında yayınlayacağı filmlerden bazıları şunlar:

Menendez: Blood Brothers: Başroller Courtney Love (The People vs Larry Flynt), Nico Tortorella (Younger), Myko Olivier (Glee) ve Benito Martinez (American Crime). Yönetmen: Fenton Bailey ve Randy Barbato. Senarist: Abdi Nazemian.

Film, Jose Menendez ve eşi Kitty'nin oğulları Lye ve Erik tarafından 1989'da öldürülmesinin gerçek hikayesi üzerine kurulu. Film, oğlanların babalarının ellerinde maruz kaldıkları suistimale de tanıtıklık ettirecek.

Story of a Girl: Başroller Kyra Sedgwick (The Closer), Kevin Bacon.

Sara Zarr'ın aynı isimli romanına dayanan film bir gencin internette viral haline gelip dallanıp budaklanan bir seks videosuyla baş etmeye çalışmasını konu alıyor. Film, yıl bitmeden Lifetime'da yayınlanacak.

Beaches: Başroller Idina Menzel (Frozen, Enchanted, Rent), Nia Long (Big Momma’s House)

Birbirine pek benzemeyen iki genç kız tesadüfen Venice Boardwalk'ta tanışırlar ve hayat boyu sürecek beklenmedik türden bir arkadaşlığa adım atarlar. CC, bir yönetmen tarafından keşfedilmeden önce ilk şansını bulana kadar Los Angeles'ta adını duyurmaya çalışan bir şarkıcıdır. Hillary ise insan hakları savunucusu bir avukatın kızıdır ve kendi hayatını yönlendirmekte zorluklar yaşıyordur.Cocaine Godmother: Başrol Catherine Zeta-Jones. Yönetmen: Guillermo Navarro (Twilight Breaking Dawn, Pacific Rim, Night at the Museum)

Film, Miami'nin uyuşturucu baronlarından Griselda Blanco'nun gerçek hayat hikayesine dayanıyor. New York'ta yaşarken uyuşturucu işine bulaşan ve sonrasında imparatorluğunu genişletmek için Miami'ye taşınan Griselda, ikinci eşini kaybettikten sonra Kara Dul olarak bilinmeye başlar. Kaliforniya'ya taşınır ama Kolombiya'ya iade edilir. 200'den fazla kişinin ölümünden sorumlu olduğu düşünülen Griselda 2012'de öldürüldü. Cocaine Godmother, gelece yıl Lifetime'da yayınlanacak.

I Am Elizabeth Smart: Elizabeth Smart'ın kaçırılmasının hikayesi 15. yıl dönümünde onun açısından onun da projeye dahil olmasıyla anlatılacak. Skeet Ulrich (Riverdale, Jericho), Smart'ı kaçırıp dokuz ay boyunca tutan Brian David Mitchell'i; Deirdre Lovejoy (The Blacklist, The Wire) ona yardım eden Wanda Barzee'yi ve Alana Boden (Ride) de Elizabeth'i canlandıracak.

Michael Jackson: Searching for Neverland: Michael Jackson'un korumaları Bill Whitfield (Chad Coleman) ve Javon Beard'ın (Sam Adegoke) gözünden popun kralının hayatının son iki yılı ve çocuklarına olan bağlılığı anlatılacak. Filmin temelinde Beard'ın kitabı Remember the Time: The Last Days of Michael Jackson bulunuyor.Geçtiğimiz 12 ay içinde 100 milyondan fazla izleyiciye ulaşan A+E TV filmleri geçtiğimiz üç yıl içinde reklam yayınlayan kablolu kanallar arasında ilk iki sırada yer aldılar. Bunlar arasında Beaches (2017), Toni Braxton: Unbreak My Heart and Surviving Compton: Dre, Suge & Michel’le ve Whitney (2015) de bulunuyor. Şimdiye kadar A+E TV'nin filmlerinde yer alan ünlü isimlerin bazıları da şöyle:

James Franco (High School Lover), Whoopi Goldberg (A Day Late and a Dollar Short), Lindsay Lohan (Liz & Dick), Ving Rhames (A Day Late and a Dollar Short), Minnie Driver (Return to Zero), Heather Graham (Flowers in the Attic), Harvey Keitel (Fatal Honeymoon), David Arquette (Happy Face Killer), Susan Sarandon (The Secret Life of Marilyn Monroe) ve Emily Watson (The Memory Keepers Daughter).

A+E'nin filmleri yüksek reyting ve sadık izleyicinin yanı sıra şimdiye kadar 11 NAACP Image Awards, sekiz PROMAX Awards, dört NAMIC Awards, üç GLAAD Awards, üç WEBBY Awards ve bir Primetime Emmy® Award kazandı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER