Aliya İzzetbegoviç’in hayatı dizi oluyor!

Aliya İzzetbegoviç’in hayatı dizi oluyor!
Dizide, 2003 yılının Ekim ayında kaybettiğimiz Bosna’nın millî kahramanı ve kurucu devlet başkanının şahsında, Bosna halkının son iki yüz yıllık tarihi ve geleceğe dair umutları anlatılacak. Sinema tadındaki dizi, Kasım ayında 6 bölüm olarak ekrana gelecek.

Birçok dizi, sinema, tiyatro ve televizyon programında karışımıza çıkan Seda Kement, TRT1 ekranlarında yayınlanacak olan ‘Aliya’ adlı dizide çalışkan bir gazeteci olan ‘Meryema’ karakterini canlandıracak.

Seda Kement, çekimleri geçen ay İzmit’te yapılan ‘Zohak’ isimli korku filminde başrolü üstlendi. Türkiye ile eş zamanlı olarak Almanya, Fransa ve Azerbaycan’da Ocak ayında vizyona girecek filmde başrol olarak yer alacak Kement Canan karakterini canlandırdı. İstanbul doğumlu olan Kement eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet konservatuarında başladı. Reklam, dizi ve sinema filmlerinin yanı sıra seslendirme, dublaj, sunuculuk gibi birçok alanda başarılı çalışmaya imza atan Kement ayrıca çizgi filmlerde birçok karaktere hayat verdi.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER