Mert Fırat, UNDP’nin Türkiye’deki ilk İyi Niyet Elçisi olarak atanacak!

Mert Fırat, UNDP’nin Türkiye’deki ilk İyi Niyet Elçisi olarak atanacak!
Oyuncu ve sürdürülebilir kalkınma gönüllüsü Mert Fırat, 3 Ekim Salı günü UNDP’nin Türkiye’deki ilk İyi Niyet Elçisi olarak atanıyor. 

Mert Fırat, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri konusunda farkındalık ve desteği artırmaya odaklanacak, özellikle toplumsal cinsiyet eşitliği ve çevrenin önemini vurgulayacak. UNDP, Türkiye’de, Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Büyüme, Kapsayıcı ve Demokratik Yönetişim, İklim Değişikliği ve Çevre alanlarında faaliyet gösteriyor. 

UNDP 50 yılı aşkın süredir başta Türk Hükümeti olmak üzere, STK’lar, akademisyenler ve iş dünyasını da içeren çeşitli ulusal ve uluslararası kuruluşlar ile yakın iş birliği içinde çalışıyor. UNDP, diğer BM kuruluşları gibi, önemli konularda kamuoyunun dikkatini çekmek için alanında başarılı ve tanınmış bireyleri İyi Niyet Elçisi olarak atıyor. İyi Niyet Elçilerinin tanınmışlığı, insani gelişme ve uluslararası işbirliğine dönük aciliyet arz eden ve evrensel mesajı daha yüksek sesle duyuruyor ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER