Ece Özdikici'ye Madrid Uluslararası Film Festivali’nden ödül geldi!

Ece Özdikici'ye Madrid Uluslararası Film Festivali’nden ödül geldi!
Ekranlara veda eden fenomen dizi ‘Poyraz Karayel’deki Songül karakteriyle büyük beğeni toplayan oyuncu Ece Özdikici, dünyada da adından söz ettiriyor. Oyuncu, 8-15 Temmuz tarihleri arasında 6’ncısı gerçekleşen Madrid Uluslararası Film Festivali’nde ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödülünün sahibi oldu.
 
Yakın zamanda ekranlara veda eden, milyonları ekran başına kilitleyen ‘Poyraz Karayel’ dizisinde canlandırdığı Songül karakteri ile büyük beğeni toplayan Ece Özdikici, uluslararası alanda büyük bir başarıya imza attı. Oyuncu, yönetmenliği ve senaristliğini Olgun Özdemir’in yaptığı ‘Mor Ufuklar’ filmindeki performansıyla bu yıl 6’ncısı gerçekleşen Madrid Uluslararası Film Festivali’nde ‘Yabancı Dilde Film’ kategorisinde ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödülüne lâyık görüldü.


 
Ece Özdikici, ülkelerinde iç savaştan kaçan Suriyelilerin mücadelesinin ve karşı karşıya kaldıkları güçlerin anlatıldığı filmde Bahar adlı bir ressama hayat veriyor. Gerçek hayatında da yıllardır resim sanatıyla ilgilenen Özdikici, etkileyici performansıyla yarıştığı ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ dalında aday gösterilen tek Türk oyuncu olma unvanına da sahip oldu.
 
“ÖDÜLÜ KAZANDIĞIMDA ÇOK GÜÇLÜ BİR DUYGU AKIŞI HİSSETTİM”
 
Madrid Uluslararası Film Festivali’nden kazandığı ödülün sevincini, takipçileriyle sosyal medya aracılığıyla paylaşan Ece Özdikici, duygularını şu sözlerle ifade ediyor: “Tüm dünyadan çok güçlü oyuncuların yarıştığı bir festivalde adaylık kazanan tek Türk oyuncu olmak başlı başına bir gurur kaynağı. ‘Yabancı Dilde Film’ kategorisindeki ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ dalında çok güçlü adaylar vardı ve onların arasında yer aldığımı öğrenince çok heyecanlandım. Ödülü kazandığımda ise çok güçlü bir duygu akışı hissettim, tam adını koyamıyorum. Mutluluk, haklı gurur, heyecan, takdir edilme, ağlama isteği… Duygularımı daha pek çok kelimeyle betimleyebilirim. Hepsi bir anda içimden akıp gitti. Tüm bunları yaşayabilmek, hissedebilmek ve uluslararası kulvarda ödül kazanmak harika bir duygu.”


 
Ece Özdikici’nin rol aldığı ‘Mor Ufuklar’ filmi, festival yolculuğunun ardından yakında Türkiye’de gösterime girecek.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER