Netflix'in yeni dizisi The Haunting of Hill House'un kadın başrolü belli oldu

Netflix'in yeni dizisi The Haunting of Hill House'un kadın başrolü belli oldu
Nisan ayında onay aldığını duyurduğumuz yeni Netflix dizisi The Haunting of Hill House'un kadın başrolü belli oldu.

Shirley Jackson tarafından yazılan, 1959'da piyasaya çıkan ve 20. yüzyılın en iyi korku hikayelerinden birisi olarak kabul edilen The Haunting of Hill House romanından uyarlama dizide yer alacak ilk isim Michiel Huisman olmuştu. Kadın başrollerden birisi ise Carla Gugino oldu.

Oyuncunun kariyerinde Entourage, Californication ve Roadies gibi pek çok dizi bulunuyor. Huisman'ın dört kişinin yaşadığı 80 yıllık evde kalanlardan Steven Crane'i oynayacağı dizide Carla Gugino da bu kişilerden birisi olacak.

Sezonu 10 bölüm sürecek olan diziyi Mike Flanagan (Ouija: Origin of Evil, Oculus, Hush) yazacak, yönetecek ve yapımcılığını Steven Spielberg’ın şirketi Amblin TV ile Paramount TV ile birlikte üstlenecek. Stephen King başta olmak üzere pek çok yazarı etkileyen roman, etkileyici bir perili ev hikayesi.

Ülkemizde Tepedeki Ev ismiyle Siren Yayınları'nın bastığı kitabın 1999 yapımı Catherine Zeta-Jones, Liam Neeson ve Owen Wilson’lı kadrosuyla The Haunting isimli bir uyarlaması bulunuyor. Ayrıca aynı isimli 1963'te vizyona giren bir film uyarlaması daha var.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER