Netflix'in yeni dizisi The Haunting of Hill House'un başrolü belli oldu

Netflix'in yeni dizisi The Haunting of Hill House'un başrolü belli oldu
Nisan ayında onay aldığını duyurduğumuz yeni Netflix dizisi The Haunting of Hill House'un başrolü belli oldu.

Shirley Jackson tarafından yazılan, 1959'da piyasaya çıkan ve 20. yüzyılın en iyi korku hikayelerinden birisi olarak kabul edilen The Haunting of Hill House romanından uyarlama dizide yer alacak ilk isim Michiel Huisman oldu. Game of Thrones dizisiyle tanınan aktörün filmografisinde The Ottoman Lieutenant, The Age of Adaline, Harley and the Davidsons ve Orphan Black gibi yapımlar bulunuyor.

Sezonu 10 bölüm sürecek olan diziyi Mike Flanagan (Ouija: Origin of Evil, Oculus, Hush) yazacak, yönetecek ve yapımcılığını Steven Spielberg’ın şirketi Amblin TV ve Paramount TV ile birlikte üstlenecek. Stephen King başta olmak üzere pek çok yazarı etkileyen roman, etkileyici bir perili ev hikayesi.

Huisman da dört kişinin yaşadığı 80 yıllık evde kalanlardan Steven Crane'i oynayacak. Crane kardeşlerin en büyüğü olan Steven, doğa üstü kitaplar yazan birisi. Bunlardan birisi de ailesinin Hill House'ta yaşarkenki anılarını içeren bir biyografi. Ülkemizde Tepedeki Ev ismiyle Siren Yayınları'nın bastığı kitabın 1999 yapımı Catherine Zeta-Jones, Liam Neeson ve Owen Wilson’lı kadrosuyla The Haunting isimli bir uyarlaması bulunuyor. Ayrıca aynı isimli 1963'te vizyona giren bir film uyarlaması daha var. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER