Netflix, The Umbrella Academy'nin dizi uyarlamasına onay verdi

Netflix, The Umbrella Academy'nin dizi uyarlamasına onay verdi

Netflix'ten yeni bir çizgi roman uyarlaması dizi geliyor: The Umbrella Academy.

Gerard Way (My Chemical Romance) ve Gabriel Bá tarafından yaratılan çizgi roman serisinin oyuncularla çekilecek dizisi için online yayın platformu 10 bölümlük onay verdi. Universal Cable Productions ve Dark Horse Entertainment'ın yapımcısı olacağı dizinin yürütücülüğünü Steve Blackman (Fargo, Altered Carbon) üstlendi.

2018'de yayına girmesi için hazırlanan ve 2015'te uyarlama hakları alınan proje için senaryo çalışmalarına şu ara The Exorcist'in yeni sezonunu hazırlayan Jeremy Slater başlamıştı. Ancak Slater bu nedenle diziye devam etmek için uygun olamayacak.

The Umbrella Academy, birbiriyle pek anlaşamayan ve Umbrella Academy olarak adlandıran süper kahramanlardan oluşan bir ailenin hikayesini anlatıyor. Monocle, Spaceboy, the Kraken, the Rumor, the Séance, Number Five, the Horror ve the White Violin, farklılıklarına rağmen babalarının gizemli ölümünün sırrını çözmek için bir araya geliyorlar.

Netflix'in Marvel ile ortak hazırladığı Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist isimli dört çizgi roman uyarlaması dizi de bulunuyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER