“1. Yılında 15 Temmuz” dosyaları NTV'de ekrana gelecek!

“1. Yılında 15 Temmuz” dosyaları NTV'de ekrana gelecek!
GİZLİ BİR ÖRGÜTÜN TARİHİ: FETÖ
 
FETÖ, kuruluşundan bir süre sonra örgütün temellerini oluşturmasının ardından tüm alanlarda kadrolaşmaya girişti.
 
Bu örgütlenme yıllarca sürdü. FETÖ, devlet kadrolarının kılcal damarlarına kadar sızdı. Devleti ele geçirme planını uygulayabilmek için her türlü takiyeyi de yöntem olarak seçti.
 
1970'lerde başlayan bu örgütlenme ve terör yapılanması 15 Temmuz 2016 darbe girişimine kadar sürdü. Fetullahçı Terör örgütü ya da kısaca FETÖ'nün oluşumu; cemaate, örgüte ve zamanla edindiği güçle terör örgütüne nasıl evirildi?  
 
 
15 Temmuz’un birinci yıldönümünde Mete Çubukçu, Fettulah Gülen liderliğindeki terör yapılanmasının yıllardır süren gizli faaliyetlerini, gizli örgütlenmelerini, devlete sızmasını, takiye ve kumpasları ile tarihçesini ele alıyor.  
 
Mete Çubukçu’nun hazırladığı 1. Yılında 15 Temmuz, 13 Temmuz Perşembe 21.15’te NTV’de.Onlar olmasaydı 15 Temmuz Darbe Girişimi belki de başarılı olacaktı. Kanlarıyla, canlarıyla kurşunlara, bombalara, tanklara karşı durdular.
 
NTV’den Yağız Şenkal, 15 Temmuz Darbe Girişimi'nin birinci yıldönümünde, şehit yakınları ve gazilerle konuştu. Trabzonlu demokrasi şehidi Fahrettin Yavuz ile Moritanyalı eşi Mariam, oğulları Mahmut ve Ali'nin film gibi öyküsü; Topkule Kışlası'nda tankların çıkmasını engellerken şehit düşen Kurmay Albay Sait Ertürk'in kahramanlığı; 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde darbecilerin kurşunlarına hedef olan motosikletli trafik polisi Kemal Tosun'un hikayesi bu dosyada olacak.
 
O gece tankın altında kalan eşini ve sol bacağını kaybeden gazi  Vahide Şefkatlioğlu, AK Parti'nin reklamcısı eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip'i toprağa veren Nihal Olçok bir yıllık süreci anlatacak. 
 
“1. Yılında 15 Temmuz - Darbeyi Canlarıyla Önleyenler" 13 Temmuz Perşembe 22.15'te NTV'de.  
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER