Sandra Oh'un yeni dizisi belli oldu: Killing Eve

Sandra Oh'un yeni dizisi belli oldu: Killing Eve
Grey's Anatomy dizisinde canlandırdığı Cristina karakteriyle tanınan Sandra Oh'un yeni dizisi belli oldu.

Oyuncu, proje haberini geçtiğimiz kasım ayında verdiğimiz Killing Eve isimli dizinin iki kadın başrolünden birisi oldu. Böylece Grey's Anatomy'den 2014 yılında ayrılan Oh ilk kez bir diziye ana kadro oyuncusu olarak katıldı.

BBC America'da yayınlanacak olan ve Fleabag dizisiyle bilinen Phoebe Waller-Bridge'in yaratıcısı olduğu dizi, Luke Jennings'in kitaplarından esinlenerek hazırlanıyor. İlk sezonu sekiz bölüm sürecek olan yapım 2018'de yayında olacak. Dizinin hikayesi ise merkezindeki iki kadın karakter üstüne kurulu. Kadınlardan birisi olan Villanelle para karşılığı çalışan bir katil ve işi sayesinde sahip olduğu lükse düşkün birisi. Diğer karakter Eve ise hayallerinin yakından geçmeyen bir hayata sahip olan ve güvenlik görevlisi olarak çalışan birisi.

Birbirini takıntı haline getiren bu iki kadın kendi aralarında bir kedi-fare oyunu başlatıyorlar. Sandra Oh da dizide Eve karakterini canlandıracak. Oyuncu Grey's Anatomy'den sonra Shitty Boyfriends ve American Crime dizilerinde de yer aldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER