Norveç kanalı NRK'den üç yeni Nordik dizisi geliyor

Norveç kanalı NRK'den üç yeni Nordik dizisi geliyor

Norveç'teki televizyon kanallarından NRK TV, üç yeni Nordik dizisi hazırladığını duyurdu. Cinema Scandinavia'nın haberine göre Reykjavik’te düzenlenen Scandinavia Screening etkinliğinde duyurulan diziler şu şekilde:

1) Alt for Norge (Atlantis Crossings): Gerçek bir hikayeden esinlenerek hazırlanan dizi, İkinci Dünya Savaşı sırasında geçiyor. Dizide dönemin Amerikan başkanı Franklin D. Roosevelt ve Norveç Prensesi Märtha arasındaki romantik ilişki anlatılacak. Başrolde de kanalın sonbaharda dördüncü sezonuyla ekrana veda edecek dizisi Bron/Broen'in başrolünde yer alan Sofia Helin'in olması bekleniyor.

Projenin yazarlığını da Linda May Kallestein, Michael W. Horsten ve Lars K. Andersen üstleniyor.

2) 22 Juli (July): 2011'de Norveç’te 77 kişinin hayatını kaybettiği ve Anders Behring Breivik tarafından düzenlenen saldırınin sonrası, bu saldırının insanların üzerindeki etkisi anlatılacak. Projenin senaristliğini Sara Johnsen, yönetmenliğini ise Pål Sletaune üstleniyor. Dizinin yayın tarihi olarak 2019 yılı düşünülüyor.

3) En Natt (One Night): Romantik-komedi türündeki dizinin yapımcılığını Norveç dizilerinden Dag ile bilinen Øystein Karlsen yapıyor. Ağustos içinde çekimlerine başlanması planlanan dizide birbirlerini hiç tanımayan, tesadüf sonucu karşılaşan ve ilk randevularına çıkan bir çiftin yaşadıkları anlatılacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER