Cinemax, Bruce Lee'den ilham alınan yeni bir diziye onay verdi: Warriors

Cinemax, Bruce Lee'den ilham alınan yeni bir diziye onay verdi: Warriors
HBO'nun yan kanalı Cinemax, Warriors isimli yeni bir dizi yayınlayacağını duyurdu.

Deadline'ın özel haberine göre hikayesi 18. yüzyılda geçecek olan yapım, dövüş sanatları üzerine kurulu ve ilk sezonu 10 bölüm sürecek. Suç draması türündeki dizi, Bruce Lee'nin bir fikrine dayanarak hazırlanıyor. Dizinin yaratıcısı kanalın final yapan dizisi Banshee'nin yaratıcılarından Jonathan Tropper olurken, projeyi bir süredir hayata geçirmeye çalışan ve Fast & Furious ile bilinen Justin Lin de yapımcılardan birisi olarak yer alacak. Bruce Lee'nin kızı Shannon Lee ise projenin içindeki isimlerden bir diğeri.

2013'te Lin'in şirketinin Sharon Lee ile iletişime geçmesiyle ortaya çıkan projenin 2015'te kanalda yayınlanması için hazırlıklara başlanmıştı. Geçtiğimiz yaz ise pilot bölümü için onay almıştı.

Aksiyon dolu bir drama dizisi olarak tanıtılan Warriors, 1880'lerde başlayan ve San Francisco'daki Chinatown'da etkili olan Tong Wars'u merkezine alıyor. Çin'den San Fransisco'ya gizemli durumların ardından gelen Ah Sahm, dövüş sanatlarında kendisini geliştirmeye çalışan birisidir ve Chinatown'ın en güçlü suç ailelerinden birisi için cellat olarak çalışmaya başlar.

1973 yılında henüz 32 yaşındayken ölen Bruce Lee, ölmeden önce uzun süre projeyi gerçeğe dönüştürmeye çalışmış ancak yayın veya yapım olarak herhangi bir adım atılamamıştı. Ölümünün ardından kızı şova ilham veren Lee'nin el yazması notlarını bulmuştu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER