Paul Dano da Escape at Dannemora dizisinin kadrosuna katıldı

Paul Dano da Escape at Dannemora dizisinin kadrosuna katıldı
Amerika'nın kablolu kanallarından Showtime'ın Escape at Dannemora isimli yeni bir dizi hazırladığı haberini daha önce vermiştik.

Daha önce ismi Escape at Clinton Correctional olarak duyurulan dizinin kadrosuna son olarak Paul Dano katıldı. Swiss Army Man ve 12 Years A Slave gibi filmlerle bilinen oyuncu, BBC'nin aynı isimli romanından uyarlama War and Peace dizisinin başrolünde de yer almıştı. Kanal ayrıca diziye resmi onay verdiğini de duyurdu.

Projenin sezonunun sekiz bölüm sürmesi ve limitli dizi türünde ekrana gelmesi planlanıyor. Ayrıca gerçek bir hikayeden uyarlanacak olan dizinin bölümleri ünlü oyuncu Ben Stiller tarafından yönetilecek. Diziyi daha önce kanalın Ray Donovan dizisinde birlikte çalışmışlığı bulunan Brett Johnson (Mad Men) ve Michael Tolkin (The Player) hazırlayacaklar.

Oyuncu kadrosunda ise Dano ile birlikte Benicio Del Toro ve Patricia Arquette de yer alıyorlar. Hikayesi ise 2015 yazında New York'ta gerçekleşen bir hapishane kaçışı üzerine kurulu. Richard Matt ve David Sweat, onlara yardım eden hapishane çalışanı Tilly Mitchell’in yardımıyla hapishaneden kaçmış, bu da geniş bir insan avına sebep olmuştu.

Escape at Dannemora'da Matt’i Benicio Del Toro, Mitchell’i de Patricia Arquette canlandıracak. Dano ise Tilly'yi baştan çıkararak kaçış planına ortak olmasını sağlayan Sweat'i oynayacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER