Genç oyuncu Hasan Say, Osmanlı Subayı filminde karşımıza çıkacak!

Genç oyuncu Hasan Say, Osmanlı Subayı filminde karşımıza çıkacak!
Başrollerini Michiel Huisman, Hera Hilmar, Josh Harnett ve Ben Kingsley’in paylaştığı The Ottoman Lieutenant /Osmanlı Subayı adlı filmin oyuncu kadrosunda Türkiye’den  Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem’in yanı sıra genç oyuncu Hasan Say da yer alıyor.

Osmanlı Dönemi’nde Birinci Dünya Savaşı sırasında Doğu Anadolu’da geçen filmde, Osmanlı Subayı İsmail ile Amerikalı Hemşire  Lillie arasındaki aşk konu ediliyor. Hasan Say filmde, Osmanlı Subayına yardım eden Ahmet adlı genci canlandırıyor.


 
Hasan Say, 19 Mayıs’ta Türkiye’de vizyona girecek ‘The Ottoman Lieutenant’  adlı filmdeki rolünü Cast Direktörü Harika Uygur’un çağrısı ile İngilizce oynadığı bir deneme çekimi ile aldı. Çekimleri Prag ve Kapadokya’da gerçekleşti.

Türk ve Amerikalı yapımcıların ortak projesi olan ve yapımcılığı Y Production ile Eastern Sunrise Film‘in üstlendiği The Ottoman Lieutenant’in senaryosu Jeff Stockwell’e ait. Yönetmenliğini Joseph Ruben‘in yaptığı filmin etkileyici müzikleri ise Geoff Zanelli imzası taşıyor.
 
Hasan Say’ın oyunculukla buluşma hikayesi de ilginç;
2009 yılında yaşadığı mahallede  arkadaşlarıyla sokakta müzik yaparken Gönülçelen adlı dizinin yapımcıları tarafından keşfedildi ve henüz 15 yaşında önemli bir rolle kamera karşısına geçti. Cevdet Mercan’ın yönettiği, Tuğba Büyüküstün’ün Çiçekçi Kız Hasret’i oynadığı dizide Hasan Say, Tuba Büyüküstün’ün kardeşi Kadir rolü ile televizyon seyircisi tarafından tanındı ve çok sevildi.

Gönülçelen’in ardından  Bir Çocuk Sevdim ve Tatar Ramazan gibi başarılı yapımlarla ekran yolculuğuna devam eden Hasan Say, sonrasında Not Defteri ve Son Çıkış gibi  gençlik dizilerinde önemli roller oynadı.

Kamera deneyimi televizyonla sınırlı kalmayan genç oyuncu,  İsviçre yapımı olan Esen Işık’ın yönettiği ‘Köpek‘ adlı uzun metraj sinema filmiyle uluslararası deneyim kazandı. Bu yıl İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma bölümünde dünya prömiyerini yapan, Buğra Gülsoy ve Serhat Teoman’ın yönettiği ‘Mahalle‘ filminde de onu izledik.

Birlikte müzik yaptığı arkadaşları  şimdilerde ilk albümlerini çıkartan Tahribad-ı İsyan adlı rap müzik grubu. Hasan Say oyunculuğun yanında rap şarkı sözleri yazıyor ve Tahribad-ı İsyan’ın bazı konserlerinde konuk olarak şarkı da söylüyor.

Şu sıralar  İngilizcesini geliştirmek için dil kursuna gidiyor ve Mahallenin Gençleri adlı tiyatro ekibi ile birlikte tiyatro yapıyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER