Twin Peaks ve Top of the Lake dizileri Cannes Film Festival'inde gösterilecekler

Twin Peaks ve Top of the Lake dizileri Cannes Film Festival'inde gösterilecekler

Cannes Film Festival yöneticisi Thierry Fremaux ve başkanı Pierre Lescure, 70. yılını kutlayan festivalin seçkisini duyurdular. Geçtiğimiz yıl dokuz olan kadın yönetmen sayısının bu yıl 12'ye çıktığına dikkat çekilirken, film festivalinin programında iki tane de dizi gösterimi yer aldı: Top of Lake ve Twin Peaks.

25 yıl kadar önce ABC'de yayınlanan kült drama dizisi Twin Peaks'in yıllar sonra Showtime kanalı sayesinde ekranlara geri döneceği açıklanmış, yeni sezonunun 21 Mayıs'ta yayınlanmaya başlayacağı duyurulmuştu.

17-28 Mayıs arasında yayınlanacak olan festivalde de Twin Peaks'in iki bölümü gösterilecek.

David Lynch'in bir kez daha arkasında olduğu ve bütün bölümlerini yönettiği dizinin sezonu 18 bölümden oluşacak ve ana kadrosundaki oyuncuların pek çoğunun döndüğü 217 kişilik bir kadro hazırlandığı açıklanmıştı. Dizinin ilk iki sezonu şu sıralar FX Türkiye'de gösteriliyor.

Ayrıca mini dizi olarak BBC 2'de başlayan ancak çok sevilince devam sezonuna onay verilen Top of Lake'in ikinci sezonundan bir bölüm de festivalde olacak.

Mad Men'den tanınan Elisabeth Moss'un dedektif Robin Griffin karakteriyle başrolde yer aldığı suç dramasının ikinci sezonu Harbour City, Hong Kong'da geçecek. Dizinin ikinci sezon kadrosunda Nicole Kidman ve Gwendoline Christie de yer alıyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER