Global Agency, yeni yarışma formatının tanıtım kampanyasında Donald Trump'ı kullandı!

Global Agency, yeni yarışma formatının tanıtım kampanyasında Donald Trump'ı kullandı!
TÜRKLER CANNES’DA BİR EFSANEYE İMZA ATACAK
2006 yılında kurulan; TV dizilerinin, formatlarının ve filmlerinin dünya pazarındaki önde gelen bağımsız TV içerik distribütörü Global Agency, kendi hazırladığı yepyeni bir yarışma format ile dünya televizyonlarına girmeye hazırlanıyor.
 
DÜNYA TELEVİZYONLARINA DAMGA VURACAK
Global Agency CEO'su İzzet Pinto tarafından projelendirilen ve patenti öncelikli olarak yurtdışına satılmaya hazırlanan "Bring Your Fame Back"  (Dönüşüm Muhteşem Olacak) adlı şarkı yarışması, gösteri dünyasındaki eski şöhretlerin ünlerini kazanmaları için onlara ikinci bir şans verecek benzersiz bir yarışma programı. Öncelikli olarak dünyanın pek çok ülkesinden 300 TV kanalı için satışa sunulacak olan bu yarışma reklam kampanyası ile de tüm dikkatleri üzerine çekecek.


 
BU REKLAM KAMPAYASI ÇOK KONUŞULACAK
3 – 6 Nisan tarihlerinde  Cannes’da gerçekleşecek olan dünyanın en büyük TV ve dijital içerik fuarı olan MIPTV’de satışa sunulacak olan"Bring Your Fame Back" (Dönüşüm Muhteşem Olacak) yarışmasının tanıtım kampanyasında ABD’nin yeni ve sansasyonel başkanı Donald Trump kullanıldı.


 
TRUMP ŞÖHRETİNİ KAYBEDERSE
Kampanya görselinde Donald Trump, hayali bir gelecekte, sahip olduğu her şeyi kaybetmiş ve sokakta şarkı söyleyerek para kazanan eski bir şöhret olarak tasvir ediliyor.  Sokak şarkıcısı olarak Meksikalılara özgü şapkasını önüne elinde gitarı ile  yerde oturan Donald Trump görseli şu andaki ABD - Meksika sorunlarına da mizah katıyor.
 
Kampanya görselleri Cannes’ın en prestijli otellerinden Grand Hotel’nin dış cephesinde ve La Croisette Bulvarı üzerindeki binalara giydirildi. 


 
Donald Trump’ın  kullanıldığı bu yaratıcı tanıtım kampanyası  ile ilgili olarak konuşan Global Agency şirketinin CEO'su İzzet Punto:
 
“Bu format için fikir ararken dünyanın en ünlü insanları kimler diye düşünmeye başladık ve bunların arasından şöhretini, gücünü kaybetme potansiyeli kimlerde var acaba diye ilerlerken önce Hillary Clinton aklımıza geldi. Ama mevcut değil de gelecekte bir durumu hayali olarak tasvir etmek istediğimiz için Donald Trump buna en uygun isim oldu. İlk andan itibaren izlediği politikalar hep bıçak sırtı olduğu için de bizim yarışmamız için hayal ettiğimiz fikre çok uydu.  Gelecekte Trump nerelere düşebilir ve ününü kaybederse bizim program sayesinde nerelere gelebilir diye esprili bir dil üzerinden gidelim istedik ve çalışmalarımız başladı.
 
Bu formatı geçen ay tamamladım. Hollanda’da ilk tanıtımını yaptık. Önümüzdeki günlerde de  Fransa Cannes’da MIPTV fuarında bu görsellerimizle kampanyaya başlayacağız. Dünya’dan 300TV kanalına sunum yapacağız ilk etapta 10-15 ülkeye satmayı hedefliyoruz. Bu tip yarışma programlarına daha çok Batı Avrupa ve Asya ülkeleri ilgi gösteriyor. Ama her ülkeye uyabileceğini düşünüyorum. Çünkü herkes eski ünlüleri özledi. Eski ünlülerin de tekrar şöhrete kavuşabilmesi için çok güzel bir fırsat olacak bu yarışma programı” diye konuştu.
 
 
***
GLOBAL AGENCY HAKKINDA
2006 yılında kuruldu. İlk yıl 2 kişi ve “GELİNİM OLUR MUSUN?” isimli1 proje ile yola çıktı.
2008 yılında 1001 GECE ile dizi ihraç etmeye başladı. Şu anda 26 kişilik bir ekip ile 140 projeyi temsil ediyorlar.
 
Dünyadaki bütün dağıtımcıları büyük medya şirketleri satın aldığı için bağımsız kalanlar arasında lider pozisyondalar. Şu anda 100 ülkeye dizi ve yarışma formatı ihracatı yapıyorlar.
 
Yurtdışında En Fazla Başarı Getiren Dizileri:
1001 Gece, Muhteşem Yüzyıl, Kösem, Aşk ve Ceza, Paramparca…
 
En Başarılı Formatları:
Gelinim Olur Musun, Bana Herşey Yakışır, Ben Söylerim, İşte Benim Stilim
 
Geçen yıl dünyanın en büyük fuar organizatörü Reed MIDEM İzzet Pinto’yu reklam yüzü yaptı.
Reklam kampanyasının sloganı “Başarı hikayeleri bu fuardan çıkar”.
 
İzzet Pinto – TED TALKS

 
Dünyanın en büyük TV ve dijital içerik fuarı MIPTV Fuarının 5. büyük müşterisi Global Agency, yaptığı sponsorluk anlaşmaları ile den en çok para harcayan 5. Şirket konumunda.
 
Bu yıl ihracat ödüllerinde kendi alanında 1.liği kazandı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER