MIP TV 2017: puhutv'nin ilk digital dizisi Fi, 3.5 milyon izlendi!

MIP TV 2017: puhutv'nin ilk digital dizisi Fi, 3.5 milyon izlendi!
Dünyanın en önemli içerik fuarlarından biri olan MIPTV 2017 3 Nisan pazartesi günü başladı. Ülkemizde 31 Mart cuma gecesi saat 22:15 civarında puhutv'nin ilk digital projesi Fi'nin ilk üç bölümü yayınlandı. Başrollerini Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç'ın paylaştığı dizi MIPTV Fuarı'nda da ilk kez uluslararası pazara çıktı. Palais Auditorium K'da yapımcılar, oyuncular ve Eccho Rights yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen ilk gösterim oldukça ilgi çekti. Fi'nin ilk bölümünden geniş bir özetin gösterildiği organizasyon öncesinde Serenay Sarıkaya (Duru), Mehmet Günsür (Deniz), Berrak Tüzünataç (Özge), Kerem Çatay (Ay Yapım) ve Fredrik Malmborg (MD, Eccho Rights)'ün katılımıyla bir söyleşi yapıldı.

Dizinin oyuncuları projeden yer almaktan çok mutlu olduklarını, digital ortamların yayınlası ve başarılı olmasının Türk seyircisinin izleyeceği işlerdeki kalite beklentisini bir üst seviyeye çekeceğinden umutlu olduklarını belirttiler. Mehmet Günsür Fi'yi "İçinde ağırlıklı olarak yerel dokular taşıyan ama global bir hikaye anlatıyoruz" diye tanımlarken, Berrak Tüzünataç ise "Bizi en çok heyecanlandıran gerçek, derinlikli yani çok boyutlu karakterler canlandırma şansını yakalamak oldu" dedi.Ay Yapım'ın sahibi Kerem Çatay, Türk içeriklerinin dünya üzerinde çok kıymetli olduğunu OTT platformlarının katkısıyla yerel hikayelerin artık dünya standardında anlatım kalitesine kolayca erişebileceğini söyledi. Dizinin baş kadın karakteri olan Duru'yu canlandıran Serenay Sarıkaya büyük ilgi gören performansı nedeniyle mutlu ve heyecanlı olduğunun altını çizerken, "Duru benim için gerçek bir meydan okuma oldu. Çekimlere başlamadan önce 4 ay milli jimnastikçilerden ve profesyonel dansçılardan ders aldım" dedi ve halen de koreografi odaklı çalışmalarına devam ettiğini ekledi.

Fi'nin 31 Mart akşamı saat 22:00'de yayına çıktıktan sonra Pazar akşamına kadar 3.5 milyon izleme aldığını ve seyircinin puhutv üzerinde yaklaşık 1 milyon saat online olduklarını açıklayan Kerem Çatay, Digital ortamlar için yeni projeler de hazırlamaya devam edeceklerini açıkladı. Seyircilerden gelen bir soru üzerine Fredrik Malmborg Fi'nin şimdilik sadece Türkiye'de izleneceğini ancak yakında uluslararası izlemeye de açılacağını belirtti. İzleme sonunda hayranlarıyla fotoğraf çektiren oyuncular daha sonra uluslararası medyaya röportajlar vermek üzere Palais'den ayrıldılar.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER