Ünlü İngiliz oyuncu Ian McKellen, Türkiye’ye geliyor!

Ünlü İngiliz oyuncu Ian McKellen, Türkiye’ye geliyor!
Ünlü İngiliz oyuncu Ian McKellen, British Council’ın konuğu olarak sanat ve eşitlik konulu bir dizi etkinliğe katılmak üzere Türkiye’ye geliyor.
 
Yüzüklerin Efendisi serisi, X-MenRichard III ile Tanrılar ve Canavarlar filmlerinden tanıdığımız beyazperdenin ve tiyatro sahnelerinin en sevilen oyuncularından Ian McKellen ilk kez Türkiye’yi ziyaret ediyor. British Council’ın “Shakespeare Yaşıyor” programının ve dünyanın ilk global, dijital LGBT film festivali FiveFilms4Freedom kampanyasının da elçisi olan McKellen, sanat ve eşitlik konulu bir dizi etkinliğe katılacak.
 
36. İstanbul Film Festivali’nin açılışında Sinema Onur Ödülü’nü alacak olan Ian McKellen, festival kapsamında gösterilecek olan, başrolünde yer aldığı, senaristlerinden ve yapımcılarından olduğu Richard III filminin 7 Nisan Atlas ve 8 Nisan Rexx Sinemalarındaki gösterimlerine katılacak. Festival sohbetleri kapsamında 7 Nisan’da Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan etkinlikte de sinemaseverlerle bir araya gelecek. Ayrıca İstanbul Tiyatro Festivali ile Zorlu PSMişbirliğinde 6 Nisan’da düzenlenecek olan “Sahne, Beyazperde ve Meydanlar” başlıklı etkinlikte oyunculuk ve aktivizm hayatını ele alacak.
 
Ian McKellen, Türkiye ziyareti kapsamında insan hakları ve eşitlik kavramlarına desteğini sergilemek amacıyla LGBTI gruplarıyla da bir araya gelecek.
 
Etkinliklere katılmak için:
Ünlü oyuncunun ziyareti boyunca canlı yayın etkinlikleri, yarışmalar ve davetler düzenlenecek. Ian McKellen ile tanışmak ya da onu canlı izleme şansını yakalamak için British Council’ın websitesini ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz:
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER