MIPDOC 20. yılını zengin bir programla kutluyor

MIPDOC 20. yılını zengin bir programla kutluyor
Olgusal içerik gösterimlerinde ve konferanslarında lider bir organizasyon olan MIPDOC, 20. yılını zengin bir programla kutluyor.

Reed MIDEM tarafından düzenlenen MIPDOC, 1-2 Nisan 2017'de Cannes, Fransa'da düzenlenecek ve ardından 3-6 Nisan'da MIPTV başlayacak.

MIPDOC, ortak yapımı bu yıl bir dizi özel organizasyonla her zamankinden çok daha fazla öne çıkaracak ve buna 1 Nisan Cumartsi düzenlenecek olan “Factual Titans Speak International Coproduction” paneli de dahil. Panelde konuşacağı belli olan isimler şu şekilde: Ralf Rueckauer (ZDFE.factual, Almanya); Kyle Murdoch (NHNZ, Yeni Zelanda); Pamela Aguilar (PBS, Amerika); Yuan Tian (CCTV9, Çin); Hélène Ganichaud (ARTE, Fransa) ve Jens Monath (ZDF, Almanya).

MIPTV'nin önemli televizyon yapımlarının prömiyerlerini üstlenmesi gibi MIPDOC da uluslararası satışlar için önemli bir basamak oluşturuyor. Bu yıl da iki dünya prömiyeri MIPDOC'ta yapılacak. Cumartesi günü dünyanın en büyük okyanusu ve içinde yaşayanlarıe birinci sınıf kalitede anlatan "Big Pacific"in ZRF Enterprises tarafından tanıtımı yapılacak. Pazar günü ise Japon başketinin kendisini yaşanan yıkıcı olayların ardından nasıl yeniden yapılandırdığını anlatan “Tokyo Phoenix: The Rise of Modern Japan,” NHK ve CC&C ortaklığında gösterilecek.

İkilinin dışında Cumartesi günü FOX Networks Group Content Distribution, “Origins: The Journey of Humankind” için özel bir gösterim düzenleyecek. "Origins", insanlığın dramatik tarihini resim ve müzik üzerinden keşfini yapan bir yapım. Tanıtımı ise TV siması ve filozof Jason Silva gerçekleştirecek.

Pazar gününde de PBS Intrnational, PBS ve Arte, Lunn Novick'in hazırladığı ve merakla beklenen yapımlardan biri olan "The Vietnam War"un tanıtımını yapacak. 10 bölüm sürecek olan belgesel, tarihteki en ara bozucu ve yanlış anlaşılmalara sebep olan anlaşmazlıklara yer verecek.

Bunların dışında MIPDoc Uluslararası Ortak Yapım Zirvesi'nde konuşma yapacak olan isimler ise şu şekilde: David Royle (Smithsonian Networks, Amerika); Conrad Riggs (Amazon Originals, Amerika); Laura Fleury (A&E Television Networks, Amerika); Bo Stehmeier (Red Arrow International, Almanya); Nicolas Deschamps (Gédéon Programmes, Fransa).
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER