MIPTV 2017'de onur madalyası alacak isimler belli oldu

MIPTV 2017'de onur madalyası alacak isimler belli oldu
Dünyanın lider uluslararası TV endüstrisi etkinliği MIPTV, bugün, 2017'de onur madalyası (Médailles d’Honneur) alacak isimleri açıkladı.

ZDF Enterprises başkanı ve CEO'su Alexander Coridass (Almanya); CTC Media CEO'su Viacheslav Murugov (Rusya), Amazon Studios başkan yardımcısı Roy Price (Amerika) ile Huace Group başkanı ile kurucusu Zhao Yifang (Çin) bu sene madalya alacak isimler oldular. Dörtlünün ödüllendirilmesi 5 Nisan'da Cannes, Fransa'da yapılacak.

Prestijli bir ödül olan MIPTV Médailles d’Honneur, uluslarası TV topluluğunun gelişimine önemli ölçüde katkı sağlayan kişilere verilen bir ödül olarak biliniyor.

1991'de ZDF'de çalışmaya başlayan Alexander Coridass, 1998'den beri başkan ve CEO olarak görevini sürdürüyor. Onun liderliği altında oldukça kar eden ve yenilikçi hale gelen şirket, drama, çocuk/gençlik ve eğlence programları üzerine içerik üretiyor. Aynı zamanda ZDF Enterprises, ZDF Network adına tüm program alımlarını hallediyor ve bu nedenle piyasanın en büyük alıcılarından birisi olarak yerini koruyor.

Viacheslav Murugov, CEO olarak görev yaptığı CTC Media'ya ait olan ve birçok ülkede yayın yapan dört kanalla ilgili iş anlaşmalarıyla ve stratejik geliştirmelerle ilgileniyor. 20 yıllık kariyeri bulunan Murugov, CTC Media'nın Rusya'nın en büyük ve verimli televizyon şirketlerinden birisi haline gelmesini sağladı.

Amazon'da başkan yardımcılığı yapan Roy Price, Prime Video hizmetiyle ve içerik alımı ile lisanslama konularıyla ilgileniyor. Amazon'un yapımcılığını üstlendiği Manchester by the Sea iki Oscar kazanırken, Transparent dizisi ise Emmy ve Altın Küre ile kazandı. Price, 2004'ten beri Amazon'da çalışıyor ve Amazon'un dijital video dükkanı ile TV ile oyunlu cihazların entegrasyonu gibi konularla da ilgilendi.

2005'te Huace Group'u kuran Zhao Yifang, geçtiğimiz on yıldan fazla sürede şirketi Çin'in en büyük drama ve variety yapımcılarından birisi haline getirdi. Reytinglere göre Huace'in ürettiği içerikler Çin'in en çok izlenen programlarının %30'unu oluşturuyor. 2016'da şirketin yapımları Çin'in çeşitli online yayın servislerinde 100 milyardan fazla izlenme sağladı.
Alexander Coridass, Viacheslav Murugov, Roy Price, Zhao Yifang


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER