Sadri Alışık’ın unutulmayan filmleri, D-Smart’ta ekrana geliyor!

Sadri Alışık’ın unutulmayan filmleri, D-Smart’ta ekrana geliyor!
Yeşilçam’ın ‘Turist Ömer’i; Sadri Alışık’ın ölümünün 22. yılında, unutulmayan filmleri 18 Mart Cumartesi, MovieSmart Türk’te ekrana gelecek. Büyük ustanın rol aldığı; “Pantolon Bankası”, “Saffet Beni Affet”, “Yırtık Niyazi” D-Smart ekranlarında izleyicilerle buluşacak.
 
Pantolon Bankası
18 Mart Cumartesi, 07.00 , D-Smart / MovieSmart Türk HD 

Yönetmen: Aram Gülyüz
Yapım Yılı: 1965
Tür: Fantastik Komedi

Konu: Yoksul beş parası olmayan Hüdaverdi, mahallelinin yardımıyla geçinen gariban bir adamdır. Bir gün Hüdaverdi,  elini cebine attığında, cebinden devamlı olarak para çıkmaya başlar.  O kadar çok para çıkar ki, sonunda Hüadverdi bir banka kurar. Ancak, rakip bankanın sahibi  bu durumdan rahatsızdır ve pantolonu çalar.
 
Saffet Beni Affet
18 Mart Cumartesi, 08.50 , D-Smart / MovieSmart Türk HD 

Yönetmen: Aram Gülyüz
Yapım Yılı:1977
Tür: Dram, Komedi

Konu: Köyünden İstanbul’ a gelen Saffet, şerbet satarak fabrika sahibi olur. Zengin olmasına rağmen mutsuz bir hayat sürdüren Saffet, üç evlilik yapar. Ancak, bu evlilikler Saffet’in her şeyini kaybetmesine sebep olur.
 
Yırtık Niyazi
18 Mart Cumartesi, 17.40 , D-Smart / MovieSmart Türk HD 

Yönetmen: Sırrı Gültekin         
Yapım Yılı: 1971       
Tür: Romantik - Komedi               
  
Konu: Niyazi ve Sansar bir pansiyonda fakir bir hayat yaşarlar. Binnaz, hapiste tanıştığı Gül’ü de yanına alarak pansiyona yerleşir. Gül ile Niyazi, birbirlerine âşık olurlar. Bir gün bir pavyonda şarkı söyleyen Gül, Tanju’nun ilgisini çeker. Tanju, Gül’e assolistlik teklif eder. Bu olay yüzünden Gül ile Niyazi’nin arası açılır.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER