Çin'den Güney Kore ekranlarına erişim engeli!

Çin'den Güney Kore ekranlarına erişim engeli!
Çin'den, K-Pop ve K-Drama yayını yapan Güney Kore medyasına erişim engeli geldi!

AllKPop internet istesinde yer alan habere göre; Çin, çevrimiçi Kore dizileri ve K-Pop olarak bilinen popüler Kore müziği yayını yapan internet sitelerine eriğim yasağı getirdi. Çin menşeili bir internet sitesi Weibo üzerinden yaptığı açıklamada "Herkes bunun nedeninin farkında olmalıdır." diyerek Kore'den gelen videoları yüklemeyeceklerini bildirdi.

Bu erişim engeli Çin'deki muhalefeti yansıtmak adına bir anti-THAAD (Terminal High Altitude Area Defence - Bölge Yüksek İrtifa Hava Savunması) hareketi olarak kabul ediliyor.

Çin'de yaygınlaşan bu Kore karşıtı duruş (Anti-Hallyu) 2016 yılında THAAD için planların açıklanmasıyla başlamıştı. Bu tarihten sonra Çin'de ekranlarına çıkan Koreli ünlüler de azaldı.

Bu erişim engeli ile birlikte Çinli izleyiciler daha önce çevrimiçi internet sitelerine aracılığıyla ulaşabildikleri dizi, film ve programlara ulaşamaz hale geldiler.

Devam eden bu erişim engelinin Güney Kore eğlence sektörü üzerinde olumsuz etki yaratması; şirketlerin karlarında ve Kore medyasının popülaritesinde düşüşe neden olması bekleniyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER