Discovery ve Eurosport'tan PyeongChang öncesi yepyeni bir yayın stratejisi

Discovery ve Eurosport'tan PyeongChang öncesi yepyeni bir yayın stratejisi
Discovery Communications ve Eurosport, 2018 PyeongChang’a bir yıl kala, Kış Olimpiyat Oyunlarını içeren ve tüm ekran yayın stratejisini oluşturacak bir çalışmaya damgasını vurmaya hazırlanıyor. Eurosport, tüm ekran ve hizmetlerinin yanında, her anı, her açıdan yakalayacak ve herkesi birbirine bağlayacak “Olimpiyat Oyunları Maksimum İzleyici Deneyimi"ni sunabilmek için bir adım öne gitmeyi planlıyor.
 
Tüm yıl boyunca Olimpik spor alanında rakipsiz uzmanlığı bulunan Eurosport’un avantajını kullanarak, Discovery, Olimpik Oyunları’nı 50 pazardaki dijital hizmetler ve Eurosport ücretli TV kanalları aracılığıyla daha çok seyirciye daha çok ekranda sunacak. Buna ek olarak, şirketin İsveç (Kanal 5), Norveç (TV Norge) ve Almanya’daki (Eurosport 1 ve DMAX) geniş kapsamlı ulusal kanalları, her anı Eurosport tarafından desteklenen Olimpiyat Oyunları’nın tek yayın kuruluşu olacak.
 
Olimpik Kış Oyunları için ise, Eurosport canlı ve isteğe bağlı seçenekleri ile 100'den fazla etkinlik yayınlayacak ve bu yayınlara herhangi bir cihaz üzerinden ve istenildiği zaman erişilebilecek. PyeongChang 2018, Discovery'e ait dijital sitelerde (Eurosport.com da dâhil olmak üzere) ve sosyal medya platformlarında izleyicilerin her anı yakalayabildiği ve etkileşimin arttığı, Avrupa'nın en çok izlenen dijital Olimpiyat Oyunları haline gelecek.
 
Discovery Networks International Başkanı ve CEO’su JB Perette: “Olimpiyat Oyunları izleme deneyimini yeniden tanımlamak ve Avrupa’daki seyircilerimize daha fazla erişim sağlamak adına böyle bir hizmeti sunma ve sınırlarımızı aşma sözü veriyoruz. Amaç odaklı bir şirket olarak, Discovery, Olimpiyat Oyunları tarafından temsil edilen değerlerin çoğunu paylaşıyor ve Discovery olarak insanın tutkusuna, fedakârlığına ve başarısına dair bu sürükleyici hikâyeleri yayınlamaktan heyecan duyuyoruz. 
 
Discovery ve Eurosport, sektördeki kural bozucu konumunu sürdürmeye ve Olimpiyat Oyunları için mevcut olmayan yeni bir alanı yaratmaya, her açıdan her anı kapsayarak ve herkesi birleştirerek devam edecek.” dedi.
 
‘PyeongChang’in geri sayımına başlarken, kendi uzmanlığımızı da katıp Avrupa’da vizyonumuzu paylaşan en iyi ortaklarımızla birlikte çalışarak güçlü bir başlangıç yapmaya karar verdik’ diye sözlerine devam etti.
 
Eurosport’un CEO’su Peter Hutton “İzleyicilerimiz için gerçek bir farklılık yaratarak, onlara tüm spor müsabakalarını, buralarda yer alan yerel kahramanları ve müsabakaların her özel anını yakından izleme şansı vereceğiz. PyeongChang 2018 Olimpiyat Oyunları’nı Avrupa'da ilk kez dijital olarak yayınlamamıza fırsat sağlayan yayın stratejimizin açığa çıkmasından ve bunun hayata geçirilmesinden dolayı çok memnunuz.’ 
 
İzleyicilerimizin beklentileri ve Eurosport’un canlı yayın yapma sözü göz önüne alındığında Olimpiyat Oyunları’nın her anını kendilerine sunmak ana hedefimiz oldu. Bu isteğimizin bir göstergesi olarak da eski yayıncılık anlayışı yerine özel online erişim ile Canlı, Yenilikçi, İnsan ve Atmosfer unsurları etrafında bir içerik stratejisi oluşturarak hep ileriye doğru adımlar atmayı amaçladık.” dedi.     
 
Tüm Ekran Yayın Stratejisi: Tüm Yıl boyunca Olimpiyat Hikayeleri
 
Oyunlar öncesinde ve oyunlar sırasında, Eurosport’un yıl boyunca gerçekleşen Olimpiyat içerikleri uzun ve kısa formatlı hikaye anlatımı şeklinde olacak ve aşağıdaki unsurlar etrafında şekillenecek:
 
*Canlı yayın: Tüm yıl boyunca gösterilecek en büyük Oyunlar ve Olimpiyat sporlarının her anının canlı yayınlanması
*Yenilikçi: VR ve zenginleştirilmiş gerçeklik unsurlarını içeren en son teknolojileri kullanılarak yeni ve genç izleyicileri çekmek
*İnsan: Hayranlarını yerel kahramanlara ve çevrelerindeki insanlara daha da yakınlaştırmak için en büyük karakterleri ve uzmanları içeren yeni kapsamlı hikaye anlatımı.
*Atmosfer: PyeongChang ile birlikte izleyicilere yeni bir destinasyon olanağı sağlanacak, Güney Kore kültürünün deneyimlerini paylaşmak için özel içerikler gösterimi.
 
Bu duyuru Eurosport’un Avrupa’da yayınladığı FIS Alp Disiplini Şampiyonası açılışında yapıldı. Bu şampiyona, Eurosport'un yıl boyunca gerçekleşen Olimpiyat Oyunlarının hikayelerini anlatan ve sporcuların PyeongChang 2018 yolunda yaptıkları yolculukların her aşamasını takip eden en önemli kilometre taşlarından biridir.
 
PyeongChang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları, Eurosport’un Olimpiyat Oyunları’nın  Avrupa’daki yeni evi olarak gerçekleştireceği ilk yayın olacak. Discovery Communications, Haziran 2015’te Olimpiyat Komitesi’nin duyurusu ile 2018-2024 yılları arasında gerçekleştirilecek Olimpiyat Oyunları’nın Avrupa’da 50 ülke ve bölgedeki özel multimedya yayın haklarına sahip olmuştur.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER