Genius dizisinin uzun tanıtımı da yayınlandı

Genius dizisinin uzun tanıtımı da yayınlandı

Geoffrey Rush ve Johnny Flynn’ın başrolde olduğu, ünlü bilim adamı Albert Einstein’ın başarılarını ve hayatının bilinmeyen yönlerini anlatan National Geographic'in yeni dizisi Genius'ın uzun tanıtımı da yayınlandı

Ron Howard ve Brian Grazer’ın şirketi Imagine Television’ın yapımcılığını yaptığı Deha, 171 ülkede 45 farklı dilde yayınlanacak ve sezonu 10 bölümden oluşacak. Walter Isaacson’ın ünlü Einstein: Yaşamı ve Evreni kitabından uyarlanan dizi, öğretim görevlisi pozisyonlarında yer almayı başaramayan, doktoraya kabul edilmeyen fakat hayal gücü kuvvetli ve isyankar olan bir patent görevlisinin nasıl evrenin ve atomun sırlarını gün yüzüne çıkardığını anlatıyor. Ayrıca II. Dünya Savaşı'nın kaderini değiştiren kişilerden olan Einstein'ın rolü ve Nazi Almanyası'na karşı olan duruşu da işleniyor.

Her bölüm Einstein’in olağanüstü bilimsel başarıları ile beraber bu güne kadar çok fazla konuşulmamış karmaşık ve tutkulu kişisel hayatına da ışık tutuyor. Genius, Nisan ayı içinde başlayacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER