TRT Çocuk yeni yılda HD teknolojisi ile ekranda!

TRT Çocuk yeni yılda HD teknolojisi ile ekranda!
2016 yılını güçlü ve etkili bir şekilde geride bırakan TRT Çocuk, yeni yılda yayın kalitesini HD’ye yükseltti.

Türkiye’de çocuk yayıncılığının öncü kanalı ve platformu TRT Çocuk, 16:9 yayın formatını 2017 yılında HD yayın formatına çevirerek minik ve yetişkin izleyicilerine mevcut yayınları daha yüksek çözünürlüklü ve görüntü kaliteli olarak sunmaya başladı.

Yayın hayatına 1 Kasım 2008 tarihinde başlayan TRT Çocuk, özellikle 2016 yılında Rafadan Tayfa, Gizemler Diyarı, Canım Kardeşim gibi toplamda 15 yerli yayını ekranına taşıyarak Türkiye’deki animasyon sektörünün gelişiminin en büyük destekçisi oldu. Yanı sıra çizgi filmleri, eğitim ve haber programları, yarışma programları, çizgi filmleri ve çizgi sinemaları ile yükselen bir izleyici oranı ile içeriklerini sunmaya devam ediyor.

Sadece çocuk izleyicileri değil, yetişkin izleyicileri de hedef kitle olarak belirleyen ve yayın politikasını bu doğrultuda şekillendiren TRT Çocuk, 2016 yılında çok önemli reyting başarılarına da imza atarak pekçok kanalı ve programı geride bırakmayı başardı.

Yanı sıra sosyal medyada TRT Çocuk’un sevilen çizgi dizilerinden uyarlanan 16 oyunu, 5,5 Milyon indirme ile ücretsiz en çok indirilen 20 uygulama arasında yer alıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER