Netflix en popüler dizi/film çiftlerini yayınladı

Netflix en popüler dizi/film çiftlerini yayınladı

Frank ve Claire. Walt ve Jessie. Pinot noir ve hayvar. Bazı şeyler birlikte daha iydir ve görünen o ki diziler ile filmler de bu çiftlerden birisi. Netflix'in yaptığı bir araştırmaya göre 30 milyondan fazla Netflix üyesi için yeni bir izleme trendi doğmuş durumda.

Bir diziyi bitirdikten sonra Netflix üyelerinin çoğunluğu (%59) ara veriyor; yeni bir diziye geçmeden önce bu ara üç gün kadar sürüyor. Bu ara sırasında da %61'i devam etme hissini korumak için film izliyor. The Princess Bride'ın Unbreakable Kimmy Schmidt dizisinin, The Big Short'un da Orange is the New Black dizisinin arkasından gelmesi gibi.

Bu bakımdan dizilerin eşleştiği filmler ilginç çiftleri de doğurmuş durumda. Örneğin House of Cards'ı bitiren bazı üyeler savaş filmi Beasts of No Nation'a, Bloodline'ı bitirenler Oscar ödüllü drama filmi Spotlight'a, Vince Gilligan'ın Breaking Bad dizisinini bitirenler ise Tarantino'nun Pulp Fiction'ınına yöneldiler.

Bazı üyelerse filmlerin ardından izleme ihtiyaçları içinçareyi belgesellerde bulmuşlar. Narcos'u bitiren üyeler Cartel Land ve Narco Cultura'ya, Marvel’s Luke Cage izleyenler 13TH'e, Black Mirror izleyenlerse Hot Girls Wanted'e kaymışlar. BoJack Horseman izleyenlerin tercihi ise farklı bir şekilde stand-up şovlar olmuş.

Bu duruma istisna sağlayan ise komedi olmuş. Görünen o ki korku temalı dizileri izleyen üyeler genel olarak ardından komedi dizilerine yönelmişler. Örneğin Stranger Things izleyenler ardından Zootopia, American Horror Story izleyenlerse Mean Girls izlemişler.

Netflix yaptığı araştırmaya dayanan bir görseli de paylaştı:
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER