Asmalı Konak a2'de ekrana geliyor!

Asmalı Konak a2'de ekrana geliyor!
Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay’ın başrollerini paylaştığı, yapımcılığını Abdullah Oğuz, yönetmenliğini  Çağan Irmak'ın yaptığı, senaryosunu Meral Okay ve Mahinur Ergun'un yazdığı efsane dizilerden Asmalı Konak, yeniden izlemek isteyenler için a2'de ekrana geliyor.

Genel Hikâye: İstanbullu bir ailenin kızı olan Bahar, New York’ta resim eğitimi almaktadır. Genç, akıllı, coşkulu ve biraz da dik kafalıdır. Seymen ise Nevşehir-Kapadokya Bölgesi’nin en büyük ve köklü ailelerinden birinin oğludur. Yurt dışında eğitimini sürdürürken babasının ölümüyle eğitimini yarıda bırakarak ailenin başına geçmiş ve Orta Anadolu’nun hatırı sayılır “dev sanayi şirketleri ve aile topraklarının” tek yöneticisi olmuştur. Seymen fabrikalarının teknolojik yatırım anlaşması için gittiği New York’ta Bahar’la tanışacak ve her ikisinin de kaderi değişecektir.

1.Bölüm Özeti: 2 yıl önce Seymen’in babası Mahmut Bey’in bir suikast sonucu ölümü ve katilinin yakalanması fakat bu suikastın kimler tarafından yapıldığını açıklayamadan katilin de vurulmasıyla, Asmalı Konak’ın kapıları açılır. Ailenin güçlü direği “Hanım Ağa’’sı Sümbül Hanım, dul büyük kız kardeş Dilara, Dilara’nın dilsiz kızı Zeliha, küçük kız kardeş Zeynep, Seymen’e aşık Dicle, Dicle’nin Seymen’den olan oğlu Rıza, aileye düşmanlığı giderek su yüzüne çıkan Dicle’nin kocası Haydar, ailenin sadık kahyası Bekir Kirve, karısı Fatma ve Zeynep’e aşık olan oğlu Salih ve Seymen’in sırlarla dolu hikayeleri başlar. 

2 yıl sonra New York... Seymen eğitimini yarıda bırakarak ailenin ve şirketlerin başına geçmiştir. Yatırım anlaşması için geldiği New York’ta bir kafede Bahar ve arkadaşı Duygu ile tanışır. Müthiş bir tartışma ile başlayan bu tanışma Seymen ve Bahar’ın kaderini değiştirecek bir aşkın başlangıcı olur. Dönüşünü erteleyen Seymen, Bahar ve New York’un büyülü güzelliği içinde bambaşka bir kişiliğe bürünür. Fakat Nevşehir’den gelen haberlerle geri dönmek zorunda kalır.

Döndüğünde babasının ölümünden sorumlu tutulan fakat kesin delil bulunamayan Hamzaoğulları yine bazı huzursuzlar çıkarmış, Dicle’nin kocası Haydar gözaltına alınmıştır. Haydar’ı gözaltından kurtaran Seymen olayları yatıştırmış, her şey yoluna girmiştir. Yalnız Bahar’ı bir türlü aklından çıkaramamış ve ani bir kararla New York’a giderek Bahar’ın açacağı ilk resim sergisinde ona evlenme teklifi etmeye karar vermiştir. Bahar’ı Asmalı Konak’ın hanımı yapacaktır.

“Asmalı Konak” artık sevdalar, köklü gelenekler ve intikam çarpışmalarına sahne olacaktır. Galip gelen aşk mı olacak?

Yayın Tarihi: 04 Aralık 2016 / Pazar
Yayın Saati: 21.40

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER