Anne Rice The Vampire Chronicles'ın dizisi için hazırlıklara başladı.

Anne Rice The Vampire Chronicles'ın dizisi için hazırlıklara başladı.

Anne Rice'ın popüler ve sevilen roman serisi The Vampire Chronicles dizi olma yolunda...

Serinin yazarı Rice, resmi Facebook sayfasından kitap serisinin ekran haklarının tekrar kendisinde olduğuna ve bir televizyon dizisi yapmak istediğine dair bir açıklama yayınladı.

"Yüksek kalitede bir televizyon serisi şu anda karakterler için rüyam. Televizyonun altın çağında vampirlerin bütün hikayesini anlatmanın yolu da bu." şeklinde yazan yazar, açıklamasında kendisi gibi yazar olan oğlu Christopher Rice ile birlikte bir pilot bölüm yazacaklarını da belirtti. Ayrıca Game of Thrones'ta olduğu gibi karakterlerin hikayesine sadık kalacağının garantisini de verdi.

Popüler kitap serisi 11 kitaptan oluşuyor ve 12. kitap olan Prince Lestat and the Realms of Atlantis 29 Kasım'da Amerika'da raflarda olacak. Serinin iki kitabı daha önce filme çekilmiş ve Interview with the Vampire isimli ilk filmde Tom Cruise, Brad Pitt ile Kirsten Dunst yer almıştı. 2002 yapımı serinin ikinci romanından uyarlama Queen of the Damned filminde de başrolde Stuart Townsend bulunuyordu.

Rice'ın yazdığı dizi senaryosu muhtemelen serinin ikinci romanı The Vampire Lestat'tan uyarlanarak başlayacak ve oradan devam edecek. Rice ve oğlu proje diziye dönerse yapımcı olarak da yer alacaklar.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER