Muhteşem Yüzyıl Kösem Bağdat Fatihi IV. Murad: Savaşçı prenses Farya!

Muhteşem Yüzyıl Kösem Bağdat Fatihi IV. Murad: Savaşçı prenses Farya!
Yapımını TIMS Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı ve Çağatay Tosun’un yönettiği Muhteşem Yüzyıl Kösem’de ikinci sezon heyecanı sürüyor.

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in ikinci sezonunda Farah Zeynep Abdullah da “Farya” rolüyle dahil oluyor.

Savaşçı ve güzel bir prenses
Babasının ani ölümünün ardından taht kavgasında amcasına yenik düşen ve intikamını almak için Osmanlı’ya sığınan Farya, burada Sultan Murad ile tanışır. Kendini büyük bir aşkın ve bir cihan devletindeki iktidar savaşının içinde bulan Farya, Sultan Murad’ın en büyük destekçisi olacaktır.

Farya için dövüş ve kılıç dersi
Bir süredir ekrandan uzak olan ve Farya karakteri ile yeniden izleyicisi ile buluşmaya hazırlanan Farah Zeynep Abdullah, dövüş ve kılıç dersleri aldı. Farya karakterini “ezberbozan bir kadın” olarak tanımlayan Abdullah, “Bu rol için yaptığımız ilk görüşmede; sanki bana aklımdan geçenleri okuyarak; oynamayı hayal ettiğim bir karakteri anlatır gibiydiler. Çok heyecanlandım ve hemen hazırlığa başladık. Uzun süre kılıç ve katana dersleri aldım. Sahneler üzerinden koreografiler hazırlandı ve  hala derslere devam ediyoruz” derken sözlerine şöyle sürdürdü:  “Farya’nın beni en etkileyen tarafı ezber bozan bir kadın figürü olması... Savaşçı bir prenses, sürprizlerle dolu bir karakter... Bir sonraki hamlesinin ne olacağını kestirmek çok zor.

Muhteşem Yüzyıl Kösem, 18 Kasım Cuma akşamı FOX’ta izleyicisiyle buluşacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER